מרוב כל הרעש סביב השקת ה-iPhone 5, כולם שכחו כנראה לשים לב למכשירים גם לסדרת נגני ה-iPod החדשים אשר הושקו השבוע. המכשירים החדשים כבר החלו להגיע ללקוחות אשר הזמינו אותם, וגם עוד קצת מידע מבפנים, מבחני ריסוק, ואפילו פרסומת חדשה.

פרסומת קופצנית
כהרגלה, אפל מראה לכולם את הכיף והצבעוניות שבמכשיריה (אם כי יש לא מעטים שיחלקו על כך), והפעם היא בוחרת לעשות את זה בפרסומת קופצנית וצבעונית במיוחד, בה נראים כל מכשירי ה-iPod החדשים. באפל מנסים להראות עד כמה קלילים ה-iPodים החדשים עם מוזיקת רקע מקפיצה, ומכשירים מתפצלים.

מבט מבפנים
אתר iFixit לקח, כהרגלו, את המכשיר המוזיקה החדש של אפל ופירק אותו כדי לראות מה נמצא בפנים. שימושי במיוחד במוצרי אפל, שכן אפל לא מרבה לדבר הרבה על מכשיריה באירועי החשיפה. האתר מצא דברים שכולנו ידענו, כגון מסך 4 אינץ', מצלמת 5MP, ומעבד A5, ומוסיף לנו קצת על חווית השימוש בו. אחת השאלות שיותר עניינה את כולנו, אליה אפל לא התייחסה בחשיפה, היא כמות זיכרון ה-RAM שנמצאת ב-iPod Touch החדש. כידוע, ה-iPad החדש היה מכשיר ה-iOS הראשון שהגיע עם זיכרון RAM של 1GB, ואחריו ה-iPhone 5. בניגוד לשמועות, ה-iPod Touch החדש מגיע רק עם 512MB זיכרון RAM.

עוד מוסיף האתר, כי מבחינת מראה וגודל הוא דומה ל-iPhone 5, והכפתורים הפיזיים שלו מאוד קלים ונוחים ללחיצה, כיאה למכשירי אפל. (לפירוק המלא והמסקנות)

קרא עוד:  דיווח: האייפון המוזל של אפל יקרא iPhone SE 2, יוכרז רשמית בחודש הבא

מבחן הנפילה
חלק חשוב (אך כואב) שכולנו עברנו לפחות פעם אחת עם המכשיר היקר שלנו הוא מבחן הנפילה, בין אם בכוונה ובין אם לאו. כיום, עם עיצובם הדקיק והשברירי של הגאדג'טים, מבחן הריסוק הופך לדבר בו כולם צופים לפני שירוצו לקנות את המכשיר החדש, וריסוק כל מכשיר חדש כדי לראות איך ישרוד כבר הפך לטרנד (בדיוק כמו לפרק אותו או להתעלל בו בדרך אחרת). במבחן הריסוק שנעשה למכשיר ה-iPod Touch החדש, נעשתה זריקה מגובה כתף ממוצע, אותו שרד המכשיר עם פגיעות קטנות בתחתית ובלי נזק למסך.

לאחר מכן, נזרק המכשיר כאשר גבו מופה כלפי הרצפה וגם פה לא נעשה נזק כלל מלבד כמה שריטות בגב. בסוף, הגיע הבוחן לניסוי החשוב ביותר, בו הוא זרק את המכשיר כאשר מסכו מופנה כלפי מטה – וגם כאן אין נזק. בסוף הסרטון, נראה מכשיר ה-iPod Touch מקרוב אחרי כל הנפילות, כאשר, מלבד לכמה פגיעות קטנות בפינותיו, המכשיר ממשיך לעבוד כרגיל והמסך לא נפגע כלל. כל זה קורה כנראה בגלל החומר הקשיח ממנו עשוי ובגלל העובדה כי המכשיר כולו עשוי מקשה אחת.

את ה-iPod Touch השיקה אפל השבוע במחיר של $299 לגרסת ה-32GB, ו-$399 לגרסת ה-64GB (גרסאות ה-8GB16GB נשארו בחוץ הפעם), כשהוא מגיע עם מפרט משודרג הכולל מסך מגע בגודל 4" מסוג Retina ברזולוציה של 1136×640, חיבור ה-Lightning החדש ומעבד כפול הליבה, A5, עם יכולות גראפיקה משופרות. ה-iPod Touch החדש מקבל את מצלמת ה-iSight  הייחודית לאפל עם חיישן 5MP  וצילום פנורמי בדומה ל-iPhone 4S5 וכן הוא יכלול את קישורית ה-Bluetooth בגרסתה האחרונה (4), תקשורת WiFi, ופועל על מערכת ה-iOS 6. הסוללה הפנימית מספיקה ל-40 שעות מוזיקה ו-8 שעות וידאו, קצת יותר מהדור הקודם. רשת iDigital צפויה לחשוף בקרוב את תאריך הגעת המכשירים החדשים אליה, וכמו כן את המחירים.