לא מעט משתמשים ועיתונאים ניסו, כמיטב יכולתם, להסביר לעצמם ולאחרים מהי המשמעות של סימון טלפוני ה-iPhone החדשים באותיות Xs ו-Xr. וכן, ייתכן שהתשובה לשאלה מאכזבת, ואולי אף מאוד: בראיון לכריס ולאזקו מ-Engadget, אמר פיל שילר, סגן נשיא בכיר לשיווק עולמי באפל (Apple), כי האותיות הללו לא מסמלות מאום.

לדברי שילר, לא רק שהאותיות s ו-r במכשירים החדשים לא אומרות כלום, אלא שגם השימוש באות s בשנים קודמות לא באמת יועד לייצג משמעות מסוימת. הציטוט המדויק שלו לא פורסם, אך הכתב סיפר ששילר אמר לו כי "האותיות בהן אפל משתמשת לעולם לא מייצגות משהו מוגדר".

לגבי ה-X כבר ידענו את זה – היא הרי לא משמשת כאות, אלא כסימן הרומי למספר 10. אבל לגבי s, ההערכה היית שאפל תמיד העניקה לה באירועי ההכרזה שלה משמעות כזו או אחרת: ב-iPhone 3Gs היא סימלה Speed (מהירות), ב-iPhone 4s "חשבנו על סירי" לפי סטיב ג'ובס, במקרה של 5s היא ייצגה Security (אבטחה) בשל הוספת חיישן טביעות האצבע וב-6s הסברה הרווחת היתה כי האות סימלה Sensitivity (רגישות) בשל היכולת החדשה להבחין בין עוצמות לחיצה שונות על המסך. לגבי אייפון 5c אין כמעט מי שלא חושב שהכוונה היתה ל-Cheap (זול).

הנה מנכ"ל אפל, טים קוק, מודה שאנשי אפל בהחלט חשבו על מילים מסוימות כאשר נתנו את השמות למכשירים:

קרא עוד:  מנהל מוצר בשאומי: ל-Mi Mix 4 תהיה מצלמת 64 מגה-פיקסל

אולי כדי לנחם את הקהל, או לפחות להקל את ההלם, ציין שילר כי אנשים שונים יכולים לפרש את האותיות באופן שונה. למשל, "אני אוהב מכוניות ודברים אחרים שזזים מהר, והאותיות R ו-S שתיהן משמשות לציון מכוניות ספורט מיוחדות ביותר", הוא אמר. ואכן, כמעט לכל יצרנית רכב שמכבדת את עצמה יש דגם ספורט RS או SR.