לא מעט משתמשים ועיתונאים ניסו, כמיטב יכולתם, להסביר לעצמם ולאחרים מהי המשמעות של סימון טלפוני ה-iPhone החדשים באותיות Xs ו-Xr. וכן, ייתכן שהתשובה לשאלה מאכזבת, ואולי אף מאוד: בראיון לכריס ולאזקו מ-Engadget, אמר פיל שילר, סגן נשיא בכיר לשיווק עולמי באפל (Apple), כי האותיות הללו לא מסמלות מאום.

לדברי שילר, לא רק שהאותיות s ו-r במכשירים החדשים לא אומרות כלום, אלא שגם השימוש באות s בשנים קודמות לא באמת יועד לייצג משמעות מסוימת. הציטוט המדויק שלו לא פורסם, אך הכתב סיפר ששילר אמר לו כי "האותיות בהן אפל משתמשת לעולם לא מייצגות משהו מוגדר".

לגבי ה-X כבר ידענו את זה – היא הרי לא משמשת כאות, אלא כסימן הרומי למספר 10. אבל לגבי s, ההערכה היית שאפל תמיד העניקה לה באירועי ההכרזה שלה משמעות כזו או אחרת: ב-iPhone 3Gs היא סימלה Speed (מהירות), ב-iPhone 4s "חשבנו על סירי" לפי סטיב ג'ובס, במקרה של 5s היא ייצגה Security (אבטחה) בשל הוספת חיישן טביעות האצבע וב-6s הסברה הרווחת היתה כי האות סימלה Sensitivity (רגישות) בשל היכולת החדשה להבחין בין עוצמות לחיצה שונות על המסך. לגבי אייפון 5c אין כמעט מי שלא חושב שהכוונה היתה ל-Cheap (זול).

הנה מנכ"ל אפל, טים קוק, מודה שאנשי אפל בהחלט חשבו על מילים מסוימות כאשר נתנו את השמות למכשירים:

קרא עוד:  שאומי הכריזה באירופה גם על Redmi Note 8T ו-Mi TV 4

אולי כדי לנחם את הקהל, או לפחות להקל את ההלם, ציין שילר כי אנשים שונים יכולים לפרש את האותיות באופן שונה. למשל, "אני אוהב מכוניות ודברים אחרים שזזים מהר, והאותיות R ו-S שתיהן משמשות לציון מכוניות ספורט מיוחדות ביותר", הוא אמר. ואכן, כמעט לכל יצרנית רכב שמכבדת את עצמה יש דגם ספורט RS או SR.