הושק בישראל: iPhone XS הגיע לחנויות

8

דור חדש של מכשירי iPhone הושק הלילה בישראל, וכמו בכל שנה, מאות ישראלים נהרו לאירועי הלילה הלבן של המשווקות כדי להיות בין הראשונים שישימו את ידיהם על המכשירים החדשים של אפל (Apple), ובדרך גם ישאירו בחנויות את מיטב כספם.

השנה נערך הלילה הלבן בתשעה מוקדים – ארבעת סניפי רשת אייסטור (iStore), סניף איידיגיטל (iDigital) במרכז שרונה, סניפי דינמיקה (dynamica) בדיזנגוף סנטר ואילת וסניפי מחסני חשמל בתל אביב ואילת. בנוסף, מספר חברות הציעו אפשרות לקבל את המכשיר במהלך הלילה או בשעות הבוקר באמצעות שליחים, ללא צורך להמתין שעות מחוץ לחנויות.

התור מחוץ לחנות הדגל של איידיגיטל בשרונה מרקט | צלם: אבישי פינקלשטיין

נכון לרגע זה, החנויות המציעות את המחיר הנמוך ביותר ל-iPhone Xs הן מחסני חשמל ו-KSP, שמחירי כל הדגמים בהן זהים לחלוטין; במקום השני, בהפרש של 10-20 שקלים לכל אחד מהדגמים, הוט מובייל; מהמקום השלישי והלאה אין חנות אחת, והכל תלוי בדגם המבוקש: כך למשל, iPhone Xs עם אחסון בנפח 64 גיגה-בייט זול יותר בסלקום ובדינמיקה מאשר בשאר החנויות, בעוד הדגם עם אחסון בינוני בנפח 256 גיגה-בייט זול יותר בפלאפון.

גם iPhone Xs Max עם נפח בסיסי זול יותר בסלקום ודינמיקה, וכאשר בוחנים את מחירי המכשיר עם 256 גיגה-בייט החברה הזולה ביותר אחרי מחסני חשמל/KSP והוט מובייל/פרטנר היא פלאפון. החנויות היקרות ביותר הן באג, איידיגיטל ואייסטור, שמתחלפות ביניהן בשלושת המקומות האחרונים בהתאם לדגם המבוקש.

התור מחוץ לחנות דינמיקה באייס-מול אילת | צילום: יח"צ

למרות עליית המחיר המשמעותית לעומת iPhone X, הטלפונים החדשים של אפל אינם מספקים שדרוג משמעותי במיוחד. המסך נשאר באותו גודל ובאותה רזולוציה ב-Xs, בעוד שהמסך של Xs Max גדול יותר אך הרזולוציה והצפיפות זהה. העובי לא השתנה, המעבד החדש נשאר עם 6 ליבות, אם כי המהירות שודרגה, המאיץ הגרפי עלה מ-3 ל-4 ליבות והזיכרון עלה מ-3 ל-4 גיגה-בייט. חיישני הצילום נשארו באותה רזולוציה אך עם פיקסלים מעט יותר גדולים בחיישן הצילום הרחב כדי ללכוד יותר אור.

רוב השדרוגים המורגשים הם דווקא במערכת ההפעלה iOS 12 – אך את רובם המוחלט יקבל גם מי שיש לו iPhone X או iPhone 8 Plus מהשנה שעברה. לכן, מי שהמחירים האלה יקרים לו ישמח ודאי לדעת שהוא לא מפסיד הרבה.

מה חשבנו על iPhone Xs? בביקורת המלאה שלנו