מעט אחרי שהגיעו לישראל ה-iPhone XS, גם iPhone XR, הדגם המוזל של אפל (Apple) לשנה הנוכחית, זכה לתאריך השקה רשמי. ניתן יהיה במסגרת מכירה מוקדמת דרך היבואניות הרשמיות החל ממחר והמכירה עצמה – גם ללקוחות מזדמנים – תחל ב-1 בנובמבר. תאריך השקה בישראל הוא שבוע אחד בלבד לאחר התאריך הרשמי בארה"ב, כך שהפעם מדובר במעבר זריז למדי בין גל ההשקה הראשון ובין תחילת המכירות בישראל.

מבחינות רבות iPhone XR זהה למפרט של דגמי ה-XS היקרים ממנו משמעותית, כאשר עיקר ההבדל הוא בחירה במסך LCD ברזולוציה של 1792X828 פיקסלים וצפיפות 326 פיקסלים לאינץ׳, לעומת מסך OLED איכותי יותר בדגמים היקרים. בנוסף, מסתפק ה-XR במצלמה אחורית בעלת עדשה בודדת. אולם פרט לכך, כולל הדגם את כל החידושים האחרונים שאותם הציגה אפל בתחום, בהם מעבד ה-A12 Bionic, ממשק מבוסס מחוות מגע וללא כפתורים, ומצלמת ה-Face ID לצורך אבטחת המכשיר וצילום סרטוני ״אנימוג׳י״.

בתחום אחד מציג ה-XR יתרון ברור על יתר הדגמים של אפל: מגוון הצבעים. הוא יהיה זמין לרכישה בשחור ובלבן, אך גם בגוונים משמחים יותר כדוגמת כחול, ורוד (קורל), צהוב ואדום.

כרגיל, קיימים הבדלי תמחור קלים בין היבואנים השונים. ברשת iDigital עומד מחירו של דגם בעל 64 גיגה-בייט לאחסון מדיה על 3,699 שקלים, דגם 128 גיגה-בייט יעלה 3,999 שקלים, ודגם בעל 256 גיגה-בייט יעלה 4,449 שקלים. ברשת iStore, אף היא משווקת רשמית של אפל בישראל, המחירים מעט זולים יותר: 3,649 שקלים ל-64 גיגה-בייט, 3,899 שקלים ל-128 גיגה-בייט, ו-4,399 שקלים ל-256 גיגה-בייט.

קרא עוד:  גוגל גילתה פירצה המשתקת את ה-iPhone בהודעת טקסט - ואפל מיהרה לתקן