ה-iPhone X החדש של אפל (Apple) יצא רשמית למכירה בסוף השבוע האחרון, וכצפוי לא מעט יוטיוברים שכבר הצליחו להניח את ידם על המכשיר החדש, העבירו אותו את מסכת העינויים הרגילה שכוללת נפילות, זריקות, חישמולים, הטבעות ועוד. אפל כמובן טוענת כי המכשיר מגיע עם "הזכוכית העמידה ביותר שיש", כך שהיה צורך לבחון את הטענה הזו.

פיליפ קרויו, הלא הוא היוטיובר הפופולרי EverythingApplePro ערך מבחן נפילה של ה-iPhone X בהשוואה ל-iPhone 8 ובכן את שרידות המכשירים משני גבהים שונים – גובה היד וגובה הראש – בשלוש זוויות נפילה: על הצד, על הגב ועל המסך. בעוד שני המכשירים שרדו יפה את גובה היד, גובה הראש התברר כסיפור אחר לגמרי. החלק האחורי של מכשיר ה-iPhone 8 התנפץ לחלוטין כבר כאשר נחת על גבו, בעוד מכשיר ה-iPhone X נותר שלם למראית עין, אך היוטיובר גילה כי מערכת ה-Face ID לזיהוי תווי הפנים הפסיקה לעבוד.

ערוץ היוטיוב TechRax המופעל על ידי טארס מקסימוק השווה את המכשיר למכשיר ה-Samsung Galaxy S8, וגילה כי מסגרת הפלדת האל חלד של ה-iPhone X אמנם מגנה עליו מעט מפני שריטות, אך בסופו של דבר התוצאה הייתה זהה – שני המכשירים לא שרדו את מבחן הנפילה, כאשר ה-Galaxy S8 נסדק בשולי המסך ובגב, בעוד מסך ה-iPhone X הכיל סדקים רבים. יחד עם זאת יש לציין כי שני המכשירים נותרו שמישים ופעילים לאחר הנפילה.

קרא עוד:  סמסונג עובדת על רעיונות נוספים למכשירים גמישים

בחברת SquareTrade, אשר מתמחה בהרחבת האחריות עבור מוצרים אלקטרונים, קבעו כי מדובר ב"iPhone הכי שביר אי פעם" הודות לגב הזכוכית שלו ולעובדה שאין בו כפתור בית. בבדיקות שערכו התגלה כי המכשיר התנפץ לחלוטין בנפילה מגובה של כמטר שמונים, ואף נתגלו בעיות בתצוגה שלו. על כל מקרה, ההמלצה הגורפת היא לרכוש כיסוי הולם למכשיר, וגם מגן מסך.

Apple iPhone X

iPhone X הוא האייפון העשירי אשר חורג מהעיצוב המוכר של החברה ומציג מסך 5.8 אינץ' מקצה לקצה בשם Super Retina. עוד למכשיר שבב שישה ליבות Apple A11 Bionic וזיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט. בגבו מערך צילום כפול עם זוג חיישנים באבחנת 12 מגה-פיקסל ובקדמתו 7 מגה-פיקסל. iPhone X תומך בהטענה אלחוטית והוא מגיע עם מערכת ההפעלה iOS 11

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.