מה הסיכוי שאייפון (iPhone) ישלח הודעות לשעון חכם Android Wear? רשמית, אין חיה כזו, אבל אם אתה מפתח שמחפש אתגרים, כנראה שתתאמץ מספיק כדי שזה יקרה.

כך בדיוק עשה מפתח עצמאי, אשר הצליח לייצא את ההתראות במערכת ה-iOS, לעבר שעון ה-Moto 360 שברשותו. הוא עשה זאת בדומה לעבודה של שעון ה-Pebble והתחבר לשירות ההתראות של מערכת ההפעלה, ה-Apple Notification Center Service, או בקיצור ANCS, והצליח לקבל את ההתראות שהתקבלו בטלפון ישירות לשעון.

לעת עתה, מדובר בשלב ראשון בו הודעות מועברות למכשיר הטלפון על ידי יישום המותקן בשעון ובהמשך אולי תתאפשר גם העברת פקודות קוליות, אולם מכיוון ששעוני ה-Android Wear מסתמכים על מנוע ה-Google Voice בשילוב של Google Now הנמצאים רק במכשירי האנדרואיד, הסיכוי לכך קלוש וייתכן כי ימצא פתרון אחר. כך או כך, נדרש מכשיר שעבר פריצה (jailbroken) כדי להצליח לעשות זאת.

גוגל אמרה בעת חשיפת ה-Android Wear כי המערכת מיועדת לשימוש נרחב, אולם נכון להיום היא מוגבלת לשימוש דרך מכשירי אנדרואיד בלבד. אולי כאשר אפל תשיק את ה-Apple Watch שלה בחודש אפריל הקרוב, נראה מתחרה נוספת על לב צרכני אפל.

וידאו: הוכחת יכולת של המפתח

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.