ככל שהשקת ה-iPhone הבא מתקרבת אלינו, כך גוברות השמועות עליו ועל מכשירים נוספים מבית אפל. עכשיו, לראשונה מזה הרבה זמן, מגיעות אלינו שמועות על הדור הבא של מכשיר ה-iPod Touch שעליו, כך נראה, אפל לא מתכוונת לוותר.

A5X בדרך ל-iPhone
כמו בשנתיים הקודמות, גם השנה כמעט בטוח שאת המעבד שראינו בתחילת השנה ב-iPad החדש, ה-A5X, נראה גם בסוף השנה ב-iPhone החדש. כפי שקרה בשנה שעברה, גם השנה הכינה אפל אב-טיפוס של ה-iPhone הבא במעטפת של ה-iPhone הקודם (iPhone 4S), כדי לראות כיצד הוא יעבוד עם החומרה החדשה. לכולנו דיי ברור שאפל לא תחזור על אותו העיצוב בפעם השלישית, אך היא עושה את זה רק לשם המבחן. לפחות כך אנחנו מקווים. המטרה של דגם האב-טיפוס היא כדי לבחון את תפקודו של מעבד ה-A5X במכשיר ה-iPhone, וכמו ב-iPad הקודם, שנושא גם הוא את מעבד ה-A5X, גם בדגם האב-טיפוס נמצא זיכרון RAM של 1GB.

רמזים ל-iPod Touch הבא ב-iOS 5.1
ה-iPod Touch של הוא ללא ספק אחד המוצרים הנמכרים ביותר בהיסטוריה של שוק הנגנים. הוא קליל, דקיק, זול , מעוצב, ועושה כל מה ש-iPhone יכול לעשות, פרט ליכולות סלולריות. לצערנו, ככל שהתגבר כוחם של הסמארטפונים בשנים האחרונות, כך כוחו של ה-iPod ונגני מוזיקה אחרים, ירד. לפי השדרוג שאפל הביאה ל-iPod Touch בשנה שעברה (שלא כלל הרבה פרט למכשיר בצבע לבן), אפשר לנחש שהיא בוחנת ברצינות אופציה לוותר על המכשיר. אך נראה כי למרות הכול אפל כן מאמינה בשוק ורוצה לפתח את עתידו. על פי קובץ פנימי שנמצא בתוך מערכות ה-iOS 5.1, אפל עובדת על דור חמישי של מכשירי iPod שזכה לשם iPod5,1. עדיין אין שמועות על עיצוב המכשיר או על החומרה הפנימית אותה יקבל, אך הקפיצה משם הקוד של ה-iPod Touch הקודם, iPod4,1, לשם הקוד החדש, iPod5,1, מעידה על שדרוגים משמעותיים. אם אפל באמת מעוניינת להחזיר את ה-iPod Touch לעניינים, היא תהיה חייבת להכניס בו מעבד A5X, זיכרון RAM של 1GB ומצלמה טובה יותר, אחרת הוא יישאר מאחור, שוב. ה-iPod Touch הוא אחד ממכונות המשחקים היותר נמכרות שקיימות היום, כך שאם יחליטו אפל לשלב את הפוטנציאל הטמון בו ביחד עם החומרה החזקה והמתקדמת ביותר שלהם, הם יוכלו להחזיר את ה-iPod Touch לימי הזוהר שלו. (מקור)