במסגרת דוחות הסיכום הרבעוניים של אפל (Apple), חשפה החברה את נתוני המכירות וההכנסות שנרשמו מאז השקת דגם ה-iPhone X. המספרים מעידים על הרבעון הרווחי ביותר בתולדותיה של אפל (ולמעשה – הרווחי ביותר בתולדות העולם העסקי בכלל), עם רווחים של 20.1 מיליארד דולרים, אולם ישנם גם נתונים מרשימים פחות ואלו גרמו לאכזבה יחסית ולירידת ערך המניה.

האכזבה נובעת מכך שבניגוד לציפיות השוק, אפל לא הצליחה לעקוף את נתוני המכירות שאותה רשמה לפני שנה בעת השקת ה-iPhone 7. אז מכרה החברה 78.2 מיליון מכשירי אייפון, בעוד שברבעון האחרון נמכרו 77.3 מיליון מכשירים ״בלבד״. ההסבר לכך שלמרות שאפל מכרה פחות מכשירים נרשמה עלייה ברווחים הוא, כמובן, שמכשיר ה-iPhone X יקר משמעותית מקודמיו, ועל כן ההכנסה הממוצעת שאתה רשמה אפל על כל מכשיר שנמכר עלתה בכ-40 דולרים.

עוד מסתבר כי מכשיר ה-iPhone X, למרות מחירו, היה מכשיר האייפון הנמכר ביותר של החודשים האחרונים."ה-iPhone X עקף את התחזיות שלנו והיה המכשיר הנמכר ביותר בכל שבוע שחלף מאז השקתו בחודש נובמבר", מסר מנכ״ל החברה טים קוק. כמו כן, הכמות הכוללת של מכשירי iOS פעילים ברחבי העולם הגיעה לשיא חדש: 1.3 מיליארד מכשירים.