אין ספק ששוק הטלפונים החכמים (Smartphons) עובר מהפיכה. ה-Windows Mobile התחיל זאת, ה-iPhone נתן פוש רציני, גוגל הצטרפה לא מזמן וגם נוקיה לא יושבת בשקט. את זה ניתן לראות גם במספרים: מכירת מכשירים חכמים בעולם הסתכמה ב-36.5 מליון מכשירים ברבעון השלישי של 2008, צמיחה של 11.5% מהתקופה המקבילה אשתקד.

Nokia ממשיכה להיות מס’ 1 בסלולרי עם שליטה של 42.2% בשוק, ולמרות זאת, היא מרגישה ירידה במכירות של 3%. ייתכן שחברת RIM (ה-Blackbarry), עולה על חשבונה עם עליה של 81.7% במכירות ברבעון השלישי של 2008 ואת זה ניתן לזכוף למכשירים החדשים שלה. במקום השלישי והמכובד ניצבת Apple עם ה-iPhone שבזכותו היא תופסת נתח שוק של 12.9%.

במערכות הפעלה למכשירים נמצאת Symbian במקום הראשון (49.8%), אך לראשונה היא יורדת אל מתחת לקו ה-50% בנתח השוק. המהפיכה האמיתית היא שה-iPhone עובר במכירות את Windows Mobile המצויי כיום על רוב המכשירים החכמים שהם לא iPhone או Nokia. האם WM 6.5 יציל את מיקרוסופט? (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.