כאשר שומעים על רושעה (Malware) למערכת הפעלה סלולארית חושבים תחיל ההשם הראשון שקופץ לראש הוא אנדרואיד, אך מסתבר שאין מערכת הפעלה שחסינה בפני תקיפות וכך גם iOS זכתה לווירוס הראשון שלה.

לא לעולם חוסן

גוגל בניגוד לאפל מאפשרת למפתחים לפרסם יישומים בחנות המקוונת של החברה מבלי להזדקק לאישור, אומנם ישנה בדיקה של "שומר סף" אוטומטי אך היא תמיד מהזהה את הרושעה. אך ב-AppStore, חנות היישומים של אפל, לא מפרסמים יישומים שלא עברו את תהליך הבדיקה הקפדני של החברה, אך מסתבר כי גם מעיניי הנץ של הבוחנים הקשוחים של אפל ניתן להסתתר ואל חנות היישומים עלה השבוע היישום "Find and Call" המשמש כחלופה לספר הטלפונים במכשיר.

כיאה ליישומים מהסוג הזה, מבקש היישום הרשאה לקרוא את ספר הטלפונים במכשיר, לאחר אישור מעלה היישום את כל תוכן ספר הטלפונים לשרת מרוחק ולאותם אנשי קשר נשלחים מסרונים עם קישור להורדת היישום.

על היישום הסורר דיווחה חברת האבטחה קספרסקי בסוף השבוע האחרון ואף פורסם דו"ח בבלוג של החברה אודות הרשועה המדוברת, מאז הוסרה האפליקציה הסוררת מחנויות היישומים של גוגל ואפל.

חשוב לדעת כי עד כה מכשירי iOS אשר לא עברו פריצה נחשבו חסינים להתקפות מהסוג הנ"ל, שכן אפל דואגת להעביר את היישומים סדרה של בדיקות טרם אישורם, אך נראה כי חרף המדיניות הסגורה של החברה מכשירי ה-iDevice הם אינם חסינים לגמריי ממתקפות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.