הפיראטיות באנדרואיד מראה את תוצאותיה: מחקר חדש נעשה על ידי חברת Newzoo בקרב 17,000 משתמשים אשר בחן את נתוני הורדות למכשירי iOS ואנדרואיד מציג נתון מעניין: משתמשי ה-iPhoneiPad הממוצע משלם על אפליקציות משחקים עד פי חמש יותר מאשר גיימר אנדרואיד ממוצע.

ב-Newzoo מצאו כי 28% ממשתמשי הסמארטפונים משחקים על iPhone ו-60% ממשתמשי הטאבלטים משחקים על iPad. על פי הסקר, 84% מההכנסות של משחקים ניידים מגיע מ-iOS. מתוך ההכנסות אלו, רק חלק קטן שייך למכירות המשחקים עצמם, אלא לרכישות בתוך האפליקציות. למעשה, 91% מסך ההכנסות של המשחקים לאנדרואיד ו-iOS מגיעות מהרכישות בתוך המשחקים. ב-Newzoo בטוחים שמה שגורם לנתונים החיוביים הללו במכשירי ה-iOS זו חווית הרכישה. "כאשר מנתחים את הרווחיות המוצלחת של אפל", מסביר פטר וורמן, מנכ"ל חברת Newzoo, "קיים הבדל אחד דומיננטי מכל השאר: אפל דורשת מהמשתמשים לחבר את נתוני כרטיס האשראי שלהם ישירות לחשבון שלהם, מה שגורם חווית רכישה חלקה".

הנתונים מראים למעשה כי משתמשי האנדרואיד נוהגים לשלם פחות על משחקים, או במקרים בהם ניתן להוריד את המשחק המלא מהרשת, זו הבחירה המועדפת. כך גם מפתחי משחקים חושבים, ולכן מתחזק השימוש בתשלום בתוך המשחק, שכן בדרך זו המפתחים מקשים על הפיראטיות.

תמונה: Henriksent cc flickr