אמש בחצות החלה מכירתם של מכשירי ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus במספר מוקדים ברחבי הארץ. בסניף הראשי של iDigital, מפיצה מורשית של אפל (Apple) בישראל, קיימו אירוע "לילה לבן" בו נמכרו ראשוני המכשירים בישראל. כשמרבית החנויות בקניון רמת אביב שבתל אביב נסגרו, החגיגה של אוהדי אפל רק החלה ומאות מהם עמדו בתור ורק חיכו לשעה 24:00. אז, כמו שעון שוויצרי, החלה הספירה לאחור וראשוני הלקוחות זרמו במהירות לסניף שם הם רכשו את המכשיר החדש שכה חלמו עליו.

מאות האנשים שעמדו בתור הארוך התחלקו לשניים: אלו שכבר הזמינו את המכשיר ברכישה מוקדמת ורק באו לאסוף אותו, ואלו שבאו לנסות את מזלם לרכוש מכשיר ממלאי המכשירים המצומצם שהגיע לארץ. המקדימים החלו לתפוס מקום עוד משעות הצהריים וקיוו להיות הראשונים שמחזיקים את המכשירים החדשים. בראש התור הופתענו לגלות ילד נמוך קומה, אולי רק בן 8, ששמר בקנאות על מקומו בראש התור עוד משעות הבוקר ועד לרגע פתיחת הדלתות.

"אירוע מרגש מאוד", אומרת ל-TGspot איילת צרפתי-רוזן, מנכ"לית iDigital. "זו גם השקה ראשונה שלי כמנכ"לית, וגם זו הפעם הראשונה שאת האייפונים אנחנו מייבאים…ההיענות היא מדהימה", מוסיפה איילת. אך יחד עם אווירת החגיגיות סביב ההשקה, בתקופה האחרונה התקבלו דיווחים שונים בעולם על תופעה שמכשירי ה-iPhone 6 Plus החלו להתעקם לאחר שהופעל עליהם לחץ פיזי. צרפתי-רוזן ממהרת להרגיע: "זו שטות. זו באמת שטות וכבר בדקו את זה גם בארצות הברית ואין בזה שום דבר", היא אומרת.

קרא עוד:  מתקפל בעברית: Galaxy Fold נוחת בארץ באופן רשמי - 7,999 שקלים והוא שלכם

iphone-6-stand-idigital

ובעוד שהתורים ממשיכים להשתרך ועיקר ההמולה מתרחשת בתוך החנות, מצאתי את מנחם בן ה-80 מהרצליה יושב לבדו על יד שולחן באזור המזון המהיר שבקניון. "שיגעון, פשוט שיגעון", הוא מתייחס להמונים הצובאים על הדלתות. "מה יקרה אם אנשים יקנו את המכשיר שלהם מחר?" הוא שואל אותי לאחר שמסביר כי הגיע לקנות לנכדו iPhone 6 Plus במתנה ליום ההולדת. "ולך יש אייפון?", אני שואל את מנחם והוא מוציא מהכיס אייפון 4 ומסביר לי ש"מוצרים נהדרים יש לאפל. נהדרים".

וידאו: הספירה לאחור בפתיחת החנות