חברת אפל תתחיל למכור מהיום, ה-6 בינואר, גירסאות לא נעולות וסים-פרי של מכשירי הדגל שלה, ה- iPhone 6 וה- iPhone 6 Plus, באופן רשמי בארצות הברית. כלומר, אנשים שרוכשים את המכשיר בארה"ב יוכלו להשתמש בו עם סים משלהם בכל מקום בעולם, ממש כאילו רכשו אותו בישראל או בכל מדינה אחרת. אם זה נשמע לכם כמו דה ז'ה וו, אתם לא לגמרי טועים.

מכשירי אייפון בארה"ב נמכרים בדרך כלל כשהם משוייכים ונעולים לרשת סלולרית מקומית (ולכן עולים שם פחות בכפוף לחוזה עם אחת החברות). אבל כשהושק ה-iPhone 6 לפני כארבעה חודשים, הציעה אפל במקביל גם גירסת T-Mobile במחיר מלא, שהיא למעשה לא נעולה. כך שאנשים שרכשו את הגירסה הזו מחנות רשמית של אפל היו יכולים להשתמש בה טכנית גם במדינות אחרות כאילו הייתה סים-פרי. אלא שגירסת ה-T-Mobile היא לא בדיוק סים-פרי, משום שהיא עובדת רק עם מפעילים סלולרים שפועלים על רשת GSM, ותומכת רק בתדרים ספציפיים עבור תקשורת LTE. ישראלים, למשל, יכולים לרכוש אותה ללא חשש משום שהיא תואמת לתדרים הזמניים שהקצה משרד התקשורת למפעילות הסלולריות – אבל לא בטוח שהמכשיר יפעל בכל מקום אחר בעולם באותה הצורה.

גירסת הסים-פרי הרשמית החדשה, לעומת זאת, אמורה לתמוך גם במפעילי רשת CDMA ובמגוון גדול יותר של תדרים. יותר חשוב – היא תימכר מעתה גם במקומות וחנויות אחרות בארה"ב חוץ מהאפל סטור, מה שעשוי מתישהוא להוביל למבצעים ולהוזלות במחיר שלה. גם ה-iPhone 5S, שהושק בשנה שעברה, עבר בדיוק את אותו התהליך כאשר רק באיזור דצמבר 2013 החלה אפל למכור גירסאות רשמיות לא נעולות שלו.

קרא עוד:  תדליקו ת'אור: שאומי עובדת על טעינה באנרגיה סולארית

האייפונים הלא נעולים יעלו בדיוק כמו גירסת ה-T-Mobile, כלומר החל מ-649 דולר לאייפון 6 16GB וכלה ב-949 דולר לאייפון 6 פלוס 128GB (פלוס מיסים מקומיים, כמובן).