לאחר המתנה של שנים ארוכות, למעשה מאז ימי ה-iPhone 4s, אנשים רבים קיוו ופיללו לכך שאפל (Apple) תשיק מכשיר עם מסך גדול. הציטוטים שסטיב ג'ובס סיפק בעודו בחיים לא תאמו את הציפיות, אך מאז שטים קוק התמנה למנכ"ל אפל, שינויים רבים קרו בחברת התפוח הנגוס. iOS בגרסה 8 היא כבר לא אותה מערכת הפעלה סגורה ומסוגרת שלא נותנת חופש למפתחים, ה-iPad כבר לא רק Big (גדול) אלא גם mini, ועכשיו כנראה גם ה-iPhone לא יהיה אותו אחד שמדברים על המסך הקטן שלו.

עדכון:

האירוע הגדול ביותר מאז השקתו של ה-iPhone הראשון ב-2007 עומד לצאת לדרך מחר בערב. ריכזנו עבורכם את כל ההדלפות (הרבות) שצצו ברשת בחודשים האחרונים בנוגע לגרסה השישית של המכשיר בכל היבט אפשרי כמעט, ואם לא היה טעות מהותית, כך הוא צפוי להיראות מבפנים ומחוץ:

המסך יגדל
ה-iPhone 6 יכלול מסך בגודל 4.7 אינץ' ברזולוציה של 1,704X960 פיקסלים המפיקות צפיפות פיקסלים של 416 לכל אינץ'. עם זאת יש גם שמועות שטוענות שאפל תשמור על הצפיפות המוכרת לנו, 326 פיקסלים לאינץ', וזאת בזכות רזולוציה של 1,334X750 פיקסלים. עדיין חד כתער. המעבד שיספק את העוצמה יהיה ה-A8 כפול הליבה שיפעל במהירות של 2.0 ג'יגה-הרץ והוא שכמובן מיוצר בארכיטקטורת 64 ביט. כמות ה-RAM צפויה להיות 2 ג'יגה-בייט אך יש דיווחים, כתוצאה מהדלפה של לוח האם, שהיא תישאר 1 ג'יגה-בייט בלבד. כמות הזכרון הפנימי תמשיך להיות 16/32/64 ג'יגה-בייט כשיש דיווחים גם על דגם עם 128 ג'יגה-בייט שיושק בהמשך.

קרא עוד:  צפו: המסך הכפול של LG G8X ThinQ בפעולה

ה-iPhone 6 צפוי להגיע עם חיישן Touch ID משודרג שיספק עמידות גבוהה וכמו כן תוצאות מדויקות יותר לעומת ה-5s. מצלמתו צפויה להיות 12 מגה-פיקסלים, אך עדיין אין אישור לעניין זה, וכמו כן גם לא אם תהיה תמיכה בצילום וידאו 4K. מבזק ה-True Tone צפוי להשתנות לצורה מעוגלת, שבתוכו יהיו 4 מיני-מבזקים, כש-2 מהם יהיו חמים וקרים בהתאמה, מה שגם אמור להביא לתוצאות מדויקות יותר בעת צילום לילי.

iphone6-2

הארנק הדיגיטלי
כמו כן, ה-iPhone 6 יגיע עם חיישן NFC מה שאמור להביא את ה-iPhone Wallet, ארנק התשלומים של אפל, כשהדיווחים כבר מציינים שאפל כבר חתמה על הסכמים עם חברות אשראי מובילות, כגון ויזה, מאסטקארד וכדומה כדי לקדם את אפשרות התשלומים הזו. בהדלפת הוידאו האחרונה התגלה שהצלמית של Passbook השתנתה במעט, מה שמעיד על כך שארנק התשלומים יהיה כלול באפליקציה הזו. הסוללה תהיה בנפח של 1,810mAh בלבד כשאנחנו סקפטיים לגבי שיפור משמעותי בחיי הסוללה (בהשוואה ל-5s) עם נפח כזה קטן.

וכמובן אי אפשר לשכוח: העיצוב. ה-iPhone 6 יגיע ב-3 הצבעים המוכרים מה-5s, שהם זהב, שחור ו-Space Gray ביחד עם עיצוב חדש. הוא יהיה דקיק מאוד, 6.9 מ"מ בלבד לעומת 7.6 מ"מ, אך ממדיו יגדלו משמעותית בעקבות הגדלת המסך. המסגרת מסביב לא תהיה מרובעת אלא מעוגלת מה שאמור לתרום לאחיזה נוחה וטבעית יותר, וכמעט כולו יורכב מאלומיניום, מלבד הקווים המעטרים את הגב האחורי, שנועדו כדי לשפר את הקליטה הסלולרית. ובכן, אחרי כל ההדלפות, אין אחד שלא יודע איך ה-iPhone 6 יראה.

קרא עוד:  תרגיל חוזר? סמסונג שוב מתכוונת לחשוף את מכשירי הדגל החדשים לפני MWC

התשובות לגבי ההשקה הפועל וכן לשאלה האם הוא יגיע לישראל בחודשיים הראשונים ליציאתו נקבל בסוף האירוע. כמו כן, אנחנו צפויים לשמוע פרטים ראשונים על ה-iWatch, וככל הנראה גם פרטים ראשוניים על ה-iPhone 6L, שהוא אחיו הגדול של ה-iPhone 6 עם מסך 5.5 אינץ'. אנחנו נהיה כאן ונדווח לכם על כל הפרטים מהאירוע.