השמועות על ה-iPhone 5S או iPhone 6 אם תרצו בעיצומן, ומפיצי השמועות ברשת עובדים שעות נוספות. גם על הצד העיצובי ישנן לא מעט ספקולציות, אך כנראה כי גם הם הבינו כי שינויים קיצוניים לא נראה כאן.

המעצב ארתור רייס ערך ועיצב מספר תמונות קונספט ואף וידאו קצרצר של מה שלדעתו נראה במכשיר האייפון הבא. העיצוב הכללי נשאר כמעט זהה, ועל פי הערכות גודלו כמעט ולא יישתנה. רייס לקח את האייפון 5 והתמקד בשדרוגים טכנולוגיים בעיקר. כך לדוגמה הקונספט החדש לוקח את כפתור הבית ופורס אותו לכל אורך החלק התחתון ומשווה לו שימוש קצת כמו משטח מגע (TrackPad). עוביו יהיה כמובן דק יותר ומעובי של 7.6 מ”מ הוא יקטן לכדי 6.1 מ”מ בלבד ולבסוף מצלמת ה-iSight תספק חיישן של 12 מגה פיקסל וצמצם f/1.8.

באופן מפתיע, להערכתו כי המסך דווקא כן יגדל לעבר 4.5 אינצ' ואף תתווסף טכנולוגיה המגינה על רכיבי המכשיר מפני מים והוא יהיה חסין לרטיבות ונפילה לבריכה עד לעומק של 10 מטר.

עיצוב זה מצטרף לקונספט שראינו בשבוע שעבר על מערכת ה-iOS 7 הכולל התאמות רבות למסך הנעילה ומסכי הבית,  אולם דווקא שם נראה כי השינויים רבים מידי מכדי שאפל תאמץ בגרסת מערכת ה-iOS הבאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.