שנים רבות מאז שהאייפון הראשון הושק ואפל לא השיקה מכשיר אייפון זול לשווקים נמוכים יותר ומידי שנה הייתה נוהגת להוזיל את מחיר הדור הקודם. כעת, "כשהשוק השתנה" לפי דבריו של טים קוק באירוע של אפל, לראשונה היא משיקה שני מכשירים חדשים במקביל. הראשון לערב זה היה האייפון 5C, האייפון הזול הראשון מבית אפל, כשכולו על טהרת הפלסטיק.

האייפון 5C הוא העתק מדויק של האייפון 5 מבחינת המפרט הטכני: מסך 4 אינץ' עם רזולוציה של 1134X640 ו-326ppi, מעבד A6 כפול ליבה בתדר של 1.3GHz עם 1GB RAM ו-iOS 7, תקשורת LTE עם Bluetooth 4.0, dual-band 802.11a/b/g/n WiFi. המצלמה 8MP בעדשת 5 האלמנטים המפורסמת ביחד עם פלאש LED וצילום וידאו 1080p. המצלמה הקדמית של ה-5C גם השתדרגה וכעת היא 1.9-micron pixel מה שיספק לנו תמונה טובה יותר בתנאי תאורה חלשים. הסוללה שלו יותר גדולה מזו שבאייפון 5, מה שיספק זמני סוללה טובים יותר מבעבר, אך עדיין אין לנו מידע לגבי מהו ההספק שלה.

Apple iPhone 5C Blue

ה-5C מגיע בשלל צבעים שונים: צהוב, ירוק, ורוד-אדום, לבן, כחול, כשבשונה מגב האלומיניום של האייפון 5, הוא מגיע כעת עם גב פלסטיק מעוגל בהתאם לצבע הרצוי: כחול, אדום, צהוב, לבן וירוק. הפלסטיק בגב המכשיר מיוצר מחומר פוליקרבונט קשיח מה שאמור למנוע שריטות ומכות בנפילות.

האייפון 5C יושק ב-20.9 בארה"ב ובעוד 8 מדינות נוספות, ויחד עם חוזה שירות לשנתיים באחת מרשתות הסלולר בארה"ב, גרסת ה-16GB תעלה $99 וה-32GB תעלה $199. כמו כן אפל משיקה מגוון כיסויים משלה בשלל צבעים שונים ל-5C שכל אחד מהם יעלה 29$. ה-5C יושק בסין וביפן, דבר חדש מבחינת אפל, שצפוי להביא לעלייה בנתח השוק במדינות הענקיות הללו.