האמת? זה היה צפוי. מסתבר שכבר בעת יציאת ה-iOS 5 בכנס ה-WWDC הקרוב שיערך עוד שבועיים, תגיע הבשורה ש-iOS 4.3.3 הינה הגרסה האחרונה ל-iPhone 3GS. הבשורה הגיע דווקא ממקור לא צפוי: Eldar Murtazin, עורך Mobile-Review ואחד שידוע כמומחה להדלפות מכשירי נוקיה (עם הרבה קבלות).

אפל במסורתה הקבועה, נוהגת תמיד להסיר בגרסאות מערכת ההפעלה שלה מכשירים שיצאו לפני שנתיים, וכעת זהו תורו של ה-3GS להצטרף לאייפון 3G ו-2G ברשימת המכשירים שאפל נטשה אותם סופית. למרות ש-iOS 4 כן הגיעה ל-iPhone 3G, היו בה שינויי ממשק בלבד ולא הדברים הגדולים שבאמת קיבלנו: תמיכה ב-Multitasking (עקב RAM נמוך) וברקע במסך הבית היו חסרים. מי שהפעיל את המולטיטקאסינג דרך פריצה שם לב לאיטיות נוספת של המכשיר (שהיה איטי גם ככה עוד לפני iOS 4).

כיום, עדיין לא ידוע מה יהיה ב-iOS 5, אלא רק ידוע שהיא תוכרז שם (על פי הדיווחים ברשת) והשמועות מדברות על מערכת פקודות קוליות משוכללת, ועוד מספר פיצ'רים נוספים, כשהדבר ה"גדול" שצפוי להגיע במערכת ההפעלה החדשה – עדיין באפלה. כמו כן גם אפל היום אישרה את הכנס הקרוב ינחה סטיב ג'ובס – על אף מצבו הבריאותי. אז עוד שבועיים מתחיל כנס ה-WWDC, כשאנחנו גם מצפים שהאייפון הבא (שהשמועות עליו רק הולכות וגוברות מיום ליום) יוכרז שם לפחות כשנדע מתי הוא יושק סופית. אנחנו בחרנו שלא להתעסק בשמועות לא מאושרות עד שנראה משהו אמין באמת.

-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".