למרות כי יש עוד לא מעט זמן עד אז, ייתכן כי כבר כעת אפל (Apple) עשויה לחוות קשיים בפיתוח וייצור מכשיר הדור הבא שלה, ה-iPhone 12.

כפי שנוהגת החברה, או ליתר דיוק לפי הדיווחים השונים עד כה, לקראת סוף פברואר או בתחילת מרץ, האנשים שקשורים בתכנון ובייצור של טלפוני הדור הבא של אפל מבקרים אצל הספקים והמרכיבים שלהם, כדי לעבור ביחד על התכניות. אולם בשל המצב השורר כעת במזרח בשל נגיף הקורונה, החברה נמנעת מטיסות לסין ולמדינות נוספות באסיה, שבהן החברה מייצרת את המכשירים שלה.

תחילת ייצור אב-הטיפוס הראשוני של iPhone  12 אמור להיות בחודשי מרץ-אפריל. הדבר נעשה על ידי מהנדסים מאפל ופוקסקון (Foxconn) במפעל הייצור הראשי של האייפון. אלה מרכיבים ביחד את פסי הייצור של הטלפונים החדשים ומריצים בדיקות ראשוניות, כשההתאמות האחרונות מבוצעות לקראת סוף מאי. פוקסקון ומפעלי ייצור אחרים שקשורים לאפל כבר חזרו לעבודה, אבל באופן חלקי בלבד, כשההנהלה, לפחות במקרה של החברה הטייוואנית, עדיין מתפעלת את המפעל מרחוק.

טרם ברור האם אכן מדובר בהשפעה שאכן תגרום לעיכוב בשרשרת האספקה של iPhone 12, שכן אם מגפת הקורונה תדעך בקרוב, כנראה שההשפעה תהיה קלה והדחייה תהיה של תקופה קצרה.

כך או כך, מצבה של אפל ככל הנראה אינו שונה במיוחד ממצבן של יצרניות אחרות, שתלויות גם הן תלות עמוקה בייצור הסיני.