הדור ה-13 של מכשירי ה-iPhone עלול לסבול, כמו רבים מקודמיו, משערוריה תורנית: הפעם, טוענים משתמשים בפורום של אפל כי המכשירים נשרטים כל כך בקלות שנראה כאילו אין שום דבר שלא שורט אותם.

ימים בודדים לאחר השקת iPhone 11 דיווח משתמש כי "אשתי ואני שמנו את ה-iPhone 11 החדשים לחלוטין שלנו בכיסים ובשניהם המסכים נשרטו ביום השני לשימוש".

ההודעה הזו פתחה שרשור ארוך של תלונות דומות. כך, לדוגמה, משתמש אחד כתב: "גם לי יש אותה בעיה. המסך מרגיש כאילו הוא נשרט אפילו בלי לבוא במגע עם שום משטח קשיח או חד". אחר כתב כי "שלי (נראה) יותר כמו מריחת אצבע – אבל כזו שלא ניתן להסיר. זה יותר מטריד משריטה".

"לי יש חריץ/שריטה על המסך שהופיע ככה סתם – בלי נפילה, בלי תקרית… הופיע אחרי 24 שעות שימוש בלי תקריות", כתב משתמש אחר, ואחר ענה לו כי "אותה בעיה… 5 שנים עם iPhone 6: אפס שריטות. 5 ימים עם iPhone 11: שריטה גדולה, מגעילה ועמוקה". תלונה דומה נשמעה ממשתמש אחר שסיפר כי "יש לי את iPhone 11 Pro פחות משבועיים. בלי נפילות, בלי שימוש כבד, והוא נשרט. השתמשתי ב-iPhone 6s יותר משלוש שנים. אין שום שריטות או שברים על המסך שלו".

בשבועיים שעברו מאז לחצו יותר מ-600 משתמשים על הכפתור המדווח כי "גם לי יש את השאלה הזו", ומאות תגובות ועשרות תמונות של שריטות באורכים, רוחבים ועומקים שונים נוספו לקלחת.

קרא עוד:  וואווי וסמסונג ראש בראש במכירות הטלפונים המתקפלים

מעניין לציין כי בהודעה לעיתונות על השקת סדרת iPhone 11 טענה אפל כי זכוכית הציפוי ב-iPhone 11 Pro  וב-iPhone 11 Pro Max היא "הזכוכית הקשיחה ביותר בטלפון חכם אי פעם". היא מיוצרת על ידי Corning, אך לא כחלק מסדרת Gorilla Glass. המסכים עצמם מיוצרים על ידי סמסונג (Samsung) יחד עם LG ו-Japan Display.

בימים האחרונים דיווחו לא מעט כלי תקשורת במדינות שונות על הטענות. תאגיד החדשות של אוסטרליה פנה אל אפל, והחברה מסרה כי אין לה מה לומר בנושא.