בשבוע שעבר אפל (Apple) חשפה את ליין iPhone 11 החדש שלה, הכולל את ה-iPhone 11, iPhone 11 Pro ו-iPhone 11 Pro Max. בסוף השבוע הוא התחיל להגיע לרוכשים הראשונים ברחבי ארה״ב, ואל דאגה – כי גם תושבי ישראל יוכלו לקנות אותו ממש בקרוב, החל מה-26 בספטמבר. אם אתם שוקלים להשתדרג ועדיין לא בטוחים באיזה דגם לבחור, הנה מה שאומרים עליו עיתונאי הטכנולוגיה ברחבי העולם, לאחר התנסות של מספר ימים.

iPhone 11 – תמורה נאה לכסף

Scott Stein מ-Cnet נתן לסקירת האייפון שלו את הכותרת: ״מכשיר האייפון הטוב ביותר שאפל יצרה אי פעם תמורת 700 דולר״. יחד עם זאת, סוגיה מעניינת וקצת פחות חיובית אליה הוא מתייחס בסקירה היא המסך של המכשיר; ״תצוגת ה-LCD זהה לזו של השנה שעברה, וזה בסדר גמור. תצוגת ה-׳Super Retina XDR׳ שנמצאת בדגמי הפרו של המכשיר נשמעת טוב יותר, והיא גם מציעה רזולוציה גבוהה יותר, עם צבעים חיים ומוארים יותר מהאייפון 11. אבל כשאתם משווים אותם זה לצד זה, לרוב האנשים (כולל אותי) יהיה קשב מאוד למצוא הבדלים. אפל עושה עבודה נהדרת עם צג ה-Liquid Retina LCD באייפון 11. זה לא מרגיש כמו פשרה למעט מקרים בהם מסתכלים על תמונות כהות הכוללות פרטים המוארים באופן עדין״.

אין ספק שהחידוש הבולט ביותר באייפונים החדשים, גם מבחינה חיצונית, הוא מערך הצילום המשודרג. Britta O’Boyle ו-Stuart Miles מאתר Pocket-lint אומרים: ״אחת הביקורות הנפוצות ביותר בנוגע למכשירי האייפון הקודמים הייתה יכולות הצילום הנמוכות שלהם – או היעדרן. מכשירים מתחרים כמו ה-Pixel 3 ו-Huawei P30 Pro היו הרבה יותר מוצלחים ממכשירי אייפון קודמים בכל הקשור לצילומי לילה, אך דגמי האייפון 11 מנסים לשנות את זה, והם עושים עבודה די מוצלחת, על סמך הניסיון שלנו״ (״pretty damn good job״). ״בתנאי תאורה טובים, התוצרים של האייפון 11 מצויינים עם הרבה פרטים, צבעים חיים ורעש מינימלי. הזווית האולטרה רחבה נהדרת, מאפשרת להכניס הרבה יותר לתמונה, ומצלמת הסלפי הרחבה מוצלחת למדי עבור צילומי סלפי קבוצתיים״.

קרא עוד:  דעה: כנס המובייל השנתי כבר לא רלוונטי, ובזה נגיף הקורונה לא אשם

התייחסנו לסוללה, למצלמה, ולמסך, אבל איך הביצועים של המכשיר בפועל? Chris Velazco מ-engadget כותב בהתרשמות שלו: ״מכיוון שכל המכשירים החדשים של אפל חולקים את אותה ערכת שבבים – A13 Bionic, רמת ההספק המוצעת כאן זהה מבחינה פונקציונלית למה שתקבלו מה-iPhone 11 Pro ו-iPhone 11 Pro Max היקרים יותר. במילים אחרות, המשמעות היא שהאייפון 11 הוא כנראה חזק יותר ממה שרוב האנשים צריכים שהוא יהיה״. למרות ההבטחות, הוא טוען שהאייפון 11 לא מרגיש מהיר יותר ב-20% בהשוואה לדגמים הקודמים. ״אם אתם מחזיקים ב-iPhone XR, XS או XS Max, האייפון 11 ירגיש לכם מהיר יותר רק בפעילות יחסית שוליות כמו הפעלה של אפליקציות או שימוש במשחקים אינטנסיביים (שכן המכשירים שפועלים על שבב A12 הם כבר מהירים להפליא)״.

iPhone 11 Pro + iPhone 11 Pro Max

Nilay Patel מ-The Verge לא פסח גם על דגמי הפרו של המכשיר, וזה מה שיש לו להגיד עליהם; מצלמות ה-iPhone 11 Pro מציעות שיפור עצום ביחס ל-XS, והן ניצחו את הפיקסל וה-Samsung Galaxy Note 10 ברוב ההשוואות שעשינו. למעשה, אני חושב שהמצלמה ב-iPhone 11 Pro היא המצלמה הטובה ביותר כרגע שתמצאו בסמארטפון״. מעבר למצלמה, Patel מסכם ואומר: ״ה-iPhone 11 Pro ו-iPhone 11 Pro Max הם מהמכשירים ׳המאוזנים׳ והטובים ביותר שאפל – או מישהו אחר – הציג אי פעם. יש להם חיי סוללה מעולים, מעבדים שאמורים לשמור עליהם רלוונטים לשנים הקרובות, תצוגות יפות להפליא, ומערך צילום חדש שככל הנראה יתעלה על כך מכשיר אחר – אחרי עדכון התוכנה בסתיו הקרוב. כן, הם יקרים, וכן, אני חושב שרוב האנשים יעדיפו לקנות אייפון 11 שכולל פחות או יותר את אותם הפיצ׳רים, כולל מערך הצילום הבסיסי, עבור 300 דולר פחות. אבל אם לא אכפת לכם לשלם יותר עבור התצוגה הטובה ביותר והמצלמה הטובה ביותר, ה-iPhone 11 Pro שווה את זה״.

קרא עוד:  דיווח: האייפון המוזל של אפל יקרא iPhone SE 2, יוכרז רשמית בחודש הבא

הביקורות המשבחות לא מפסיקות; Mark Spoonauer מ-Tom’s Guide אומר כי ״ה-iPhone 11 Pro Max הוא הכי קרוב שאפל אי פעם הגיעה לייצור הסמארטפון המושלם; המצלמות מציגות קפיצת מדרגה ומעמידות את החברה לפני סמסונג וגוגל – לפחות לעת עתה. תצוגת ה-OLED הבהירה כמעט מביישת את מסך ה-Galaxy Note 10 Plus… כשמתסכלים על היצע הסמארטפונים בשוק, יש הרבה מכשירי דגל מצוינים, אבל כרגע – ה-iPhone 11 Pro Max נמצא בראש ההר״.

בשורה התחתונה – האם לשדרג?

ברשותכם, ניתן ל-Brian X.Chen מ-The New York Times לנסות ולסייע לכם בסוגיה: ״בהתבסס על הבדיקות שלי של ה-iPhone 11, 11 Pro ו-11 Pro Max, התשובה היא לא. אל תבינו אותי לא נכון: הדגמים החדשים נחמדים. אפל עשתה אותם מהירים יותר, שיפרה את המצלמות והאריכה את חיי הסוללה. ליין המכשירים החדש גם מתחיל במחיר נמוך יותר של 700 דולר, בהשוואה ל-750 דולר בשנה שעברה, וזו הקלה בתקופה בה מחירי הטלפונים מרקיעי שחקים. אבל כל זה לא מספיק כדי להצדיק שדרוג מיידי אם הסמארטפון שלכם רק בין שנתיים. האייפונים החדשים פשוט אינם מהווים קפיצה מדרגה כזו גדולה בהשוואה לאייפונים של שנה שעברה, או אפילו בהשוואה לאייפון X משנת 2017. אז הנה מה שאני בסופו של דבר מציע: בהחלט כדאי לכם לשדרג אם המכשיר הנוכחי שלהם הוא לפחות בן 5, שכן דגמי האייפון 11 מהווים שדרוג בהשוואה לאלו שהוצגו אי שם ב-2014. אבל עבור כל האנשים האחרים, שמחזיקים בסמארטפון משנת 2015 ואילך, אין לכם מה למהר ולקנות״.

פורסם לראשונה באתר GeekTime