עם הזמן, המכונות האוטומטיות לממכר מזון כבר מזמן הפכו מסתם מכונה שמוציאה פחיות שתייה עד לכדי חנות של ממש. באוניברסיטה בארה"ב הלכו עם הרעיון צעד אחד קדימה והחלו להשכיר דרכו לא אחר מאשר מכשירי אייפדים.

סטודנטים באוניברסיטת Drexel במרכז פילדלפיה, ארה"ב, הופתעו לגלות שבצמוד למכונות האוטומטיות לממכר השתייה ניצבות להן מכונות אוטומטיות דרכן הם יכולים לרכוש (או יותר נכון להשכיר) אייפדים. לדברי דיקן האוניברסיטה, המהלך נועד לעודד גם את הסטודנטים שאין ברשותם מספיק אמצעים על מנת לרכוש מחשב לוח. כל שעל הסטודנטים יהיה לעשות, הוא העברת כרטיס הסטודנט שברשותם, זהה לאופן גיהוץ כרטיס אשראי, כשלאחר מכן להוציא את האייפד בדיוק כפי שהם מוציאים פחיות שתייה.

השכרת האייפד, על פי דברי האוניברסיטה, יהיה תקף לארבע שעות בלבד כשבסופן יצטרכו הסטודנטים כמובן להחזיר אותו למקומו. בנוסף, ציינו במכללה כי אין חשש כרגע מדליפת פרטים אישיים או ממדיה אישית של המשתמשים שכן בגמר השימוש כל הנתונים נמחקים מהמכשיר באופן אוטומטי לאחר ארבע שעות. האייפד מגיע עם שלל יישומים לימודיים מותקנים מראש כדוגמת עריכת מסמכים, מדע, עריכת תמונות, חדשות, מוזיקה, ספרים ואפילו גם משחקים.

זוהי אינה הפעם הראשונה בה האוניברסיטה המדוברת יוזמת מהלך לרווחת התלמידים: לפני מספר שנים הקימה מעין קיוסק נייד להשכרת מחשב מקבוק אייר, בשיתוף עם אפל עצמה, לפרק זמן של 24 שעות שעורר התלהבות רבה בקרב התלמידים והסטודנטים, כך שהשכרת האייפדים הוא המשך ישיר לכך.

הדיקן אומנם לא הסביר כיצד עובדת המכונה, אך ניתן להניח כי ברגע העברת כרטיס הסטודנט המכונה יוצרת לעצמה מנגנון פנימי שתפעיל אזעקה בתום ארבע שעות בהן האייפד לא הוחזר למקומו. ניתן רק לשער שבישראל אנחנו לא צפויים לראות מהלך שכזה בקרוב, שכן קרוב לוודאי נהיה עסוקים בכיצד לתחמן ולעבוד על המכונה על מנת להשאיר את האייפד לעצמנו.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.