ערב חשיפת מכשירי ה-iPhone החדשים ודגם ה-Apple TV החדש, חשפה אפל (Apple), אחרי אינספור שמועות, גם את ה-iPad Pro, הגרסה המוגדלת של ה-iPad שמיועדת למשתמשים המעוניינים במסך גדול.

באירוע ההכרזה נאמר כי הוא יושק בחודש נובמבר, אם כי לא היה תאריך מדויק. על פי הדיווח מ-9to5Mac, הטוען כי יש ברשותו מידע אמין, החברה מתכננת להשיק את ה-iPad Pro ב-11 בנובמבר להזמנות דרך האינטרנט וכן דרך החנויות, כלומר כבר בתחילת החודש אפל תחל במכירה וייתכן כי זו תאפשר לבצע הזמנה מוקדמת עוד לפני כן.

כזכור, ל-iPad Pro מסך ברזולוציה של 2732×2048 פיקסלים ובגודל של 12.9 אינץ׳, מה שהופך אותו למכשיר בעל המסך הגדול ביותר המריץ את מערכת ההפעלה iOS. הטאבלט מצוייד גם במעבד ה-A9X העוצמתי שיוצר במיוחד בשבילו, וכן ב-4 ג'יגה-בייט של זיכרון עבודה. הוא גם כולל מצלמת 8 מגה-פיקסל אחורית ו-1.2 מגה-פיקסל קדמית ותמיכה בתקשורת סלולרית לנתונים.

מחירו של הדגם הבסיסי ביותר בעל זכירון של 32 ג'יגה-בייט עם קישוריות Wi-Fi יעמוד על 799 דולרים, כאשר מחירו של הדגם היקר ביותר בעל זיכרון של 128 גיגה-בייט עם קישוריות Wi-Fi ו-LTE יעמוד על 1079 דולרים. תוסיפו לזה את המקלדת החדשה ואת ה-Apple Pencil שיוצרו במיוחד בשבילו אך לא נכללים בערכה, ותגלו שמדובר פה ברכישה יקרה למדי. האם גם הפעם נראה תורים ארוכים בחנויות?