אחת ההכרזות הגדולות ביותר מהאירוע האחרון של אפל היתה ה-iPad Pro – גירסה גדולה וחזקה במיוחד של האייפד, שנועד לעבודה מקצועית ויצירת תוכן. כעת חושפת אפל כי בהתאם לשמועות, הטאבלט החדש הגיע לחנויות בארה"ב ואנגליה, כאשר לקוחות שמעוניינים לרכוש אותו דרך החנות האינטרנטית יוכלו לעשות זאת החל מהיום.

ה-iPad Pro מגיע עם מסך 12.9 אינץ' ומעבד A9X של אפל, שצפויים להפוך אותו לחזק הרבה יותר מהאייפדים הנוכחיים. הוא יתמוך בריבוי משימות ועבודה על שתי אפליקציות במסך אחד (אפשרות שכבר זמינה ב-iPad Air 2), ויהיה ניתן לצרף אליו גם מקלדת תואמת מיוחדת ו"עיפרון" רגיש ללחץ שיאפשר לאייר ולכתוב עליו בקלות. המחיר של ה-iPad החדש מתחיל ב-799 דולר לגרסה הבסיסית עם 32 גיגה של זיכרון פנימי, וממריא עד 1079 דולר לגרסת עם קישוריות סלולרית ונפח פנימי של 128 גיגה. המקלדת והעט ניתנים לרגישה בנפרד, במחירים של 169 ו-99 דולר בהתאמה.

ה-iPad Pro יתחרה עם מכשירי ה-Surface Pro החדשים של מיקרוסופט, שמציעים גם הם חומרה חזקה באריזת טאבלט דקיקה ומוצר שנועד לשוק המקצועי. מיקרוסופט הייתה החלוצה להציע ללקוחותיה טאבלטים חזקים כאלה, וכעת יהיה מעניין לבחון את תגובת השוק למוצר המתחרה של אפל, שהואשם לאחר הכרזתו בכך שהוא העתיק מאפיינים רבים ממיקרוסופט, ולא מרגיש חדשני כמו מוצרים קודמים של החברה.

יש לציין שבשלב זה ה-iPad Pro עדיין לא צפוי להימכר בישראל. ההשקה הראשונית כוללת מספר גדול של מדינות, ביניהן ארצות הברית, אוסטרליה, יפן, סין, בריטניה, טורקיה ועוד. סביר להניח שאלינו הוא יגיע בשבועות הקרובים, בגל ההפצה הבא.