הדור הרביעי של ה-iPad Mini, כך טוענות השמועות, צפוי להגיע לשוק כבר ברבעון השני של 2015, כחצי שנה בלבד לאחר השקת ה-iPad Mini 3. ההערכות הן שלאפל (Apple) שתי סיבות עיקירות שגורמות לה לזרז את ההשקה החדשה. הראשונה היא המכירות המאכזבות של הדור השלישי של המכשיר, שרבים טענו כי אינו באמת מכיל שיפורים רבים ואף זכה ל-'השקה רכה', ללא תשומת לב אמיתית מצד החברה.

הסיבה השנייה היא הגרסה מוגדלת של ה-iPad  – שייקרא iPad Air Plus או iPad Pro – אשר צפויה לצאת במהלך הרבעון השני של השנה. גורמים בשוק מעריכים כי אפל תעדיף ללוות את השקת המכשיר הגדול והחדש באופציה מוקטנת יותר, כדי להוכיח שהיא עדיין פונה לקהל רחב של משתמשים למרות נטייתה להגדיל את המסכים.

עקב כך, ה-Mini 4 יבוסס ככל הנראה על מעבד ה-A8X של החברה, שקיים כבר ב-iPad Air 2 וצפוי להגיע גם עם ה-iPad Pro. עם זאת, יש סיכוי שהוא יזכה כבר להכיל בקרביו את ה-A9 של iPhone 6s, אם סמסונג (Samsung) תספיק לייצר אותו בזמן. בנוסף יכיל המיני החדש זיכרון עבודה בנפח 2 ג'יגה-בייט, יציע גוף דק יותר ויקבל מראה כללי שדומה לקו מכשירי ה-iPad Air.

בד בבד, עולה מהשמועות כי עם הגעת הדור החדש של ה-iPad Mini, תפסיק החברה לייצר את הדור הראשון שלו, שעדיין נמכר בחנויות, ואת הדור השלישי שכאמור לא מספק את הסחורה. זה אומר שאפל תישאר עם iPad Mini 2 בגרסה מוזלת שלפי הדיווחים עדיין נמכרת יפה ועם iPad Mini 4, בנוסף לשני הדורות של ה-iPad Air וה-iPad Pro החדש, לפחות עד חודש אוקטובר בו מציגה החברה באופן מסורתי דור חדש של iPad-ים סטנדרטיים.