האייפד מיני הצליח לסחוף ביקורות חיוביות וקיבל ציונים גבוהים למדי באתרי טכנולוגיה רבים. העיצוב המרשים והאיכותי שלו, המשקל הקטן, העובי הצר של המכשיר והעובדה שהוא מריץ את כל האפליקציות הרשמיות של האייפד מהאפסטור ללא כל ספק תורמים לביקורות, אולם נראה כי יש רק גורם מרכזי שמהווה פגם במכשיר והוא העובדה שאפל בחרה מסיבות טכניות או אחרות שלא להציג את האייפד מיני עם מסך Retina, מסך ברזולוציה גבוהה שכבר הפך להיות דבר של הרגל במוצרים הניידים של אפל, מאז השיקה את הקונספט במכשיר האייפון 4. לאור העובדה שהמסך הוא האלמנט הבולט ביותר במכשיר – כמו בכל מכשיר מבוסס מגיע, רזולוציית המסך הנמוכה יותר של 1024×768 ומספקת 163ppi בולטת.

מדובר ברזולוציה נמוכה יותר מאשר מה שהתרגלנו אליו עם האייפד החדש, האייפונים, מכשירי הטאץ' האחרונים ואף מוצרים מתחרים כאשר הנקסוס 7 והקינדל Fire המציגים רזולוציות גבוהות יותר. אם הגורם הזה מנע מכם מלבדוק את אפשרויות הרכישה של האייפד מיני, שלפי הדיווחים של אפל מהווה נדבך חשוב ב- 3 מיליון מכשירי האייפד שנמכרו במהלך סוף השבוע הראשון להשקתו, יתכן והמענה כבר בדרך ואולי לא תצטרכו לחכות יותר מדי, כאשר לפי שמועה שמגיעה מ- DoNews, אפל כבר מפעילה את שרשרת האספקה שלה לכדי ייצור של מסכי Retina עבור האייפד מיני.

לפי הדיווח, חברת AU Optronics שהיא הספקית העיקרית למסכי ה- 7.9 אינץ' של האייפד מיני כבר עובדת על הדור הבא של מסכי האייפד, דור שיציג מסכי Retina ברזולוציה של 2048×1536, אותה הרזולוציה של מסכי ה- Retina של האייפד 3 ו- 4. משמעות הדבר שצפיפות הפיקסלים במסך תהיה של 497ppi, מה שיהפוך את המסך לאחד המסכים האיכותיים ביותר והמסובכים ביותר לייצור, כשלפי הדיווח צפויה לנצל את טכנולוגיית ה- IGZO של חברת Sharp עבור המסכים בעלי הרזולוציה הגבוהה יותר מה שיהפוך את המסכים לאפילו דקים יותר וחסכוניים יותר, כך שיתכן מאוד והאייפד מיני 2 יהיה אפילו דק יותר מהדגם הראשון שלו.

קרא עוד:  כצפוי? גם בוואן פלוס שוקלים לייצר אוזניות נטולות חוטים

לאחרונה הגיעו מספר דיווחים לפיהם אפל השקיעה סכום ניכר של כ- 2.3 מיליארד דולר בחברת Sharp שנתקלה בקשיים כלכליים מהותיים בשנים האחרונות ועומדת בלפני מצב פיננסי קשה, זאת אחרי שחברת פוקסקון, יצרנית מכשירי iOS והשותפה העיקרית של אפל בשרשרת האספקה שלה השקיעה בשנה האחרונה כמיליארד דולר ב- Sharp, כשמטרת ההשקעה היא בנייה של מפעל ייעודי עבור מסכים למכשירי iOS. במקביל לדיווחים הללו, פרסמה Sharp כי היא צפויה להציג בקרוב מוצרים ראשונים שינצלו את מסכי ה- IGZO המאוד מבטיחים שלה ויתכן מאוד שמדובר בטכנולוגיה שתשמש את אפל וספקיות המסכים העקריות שלה: LG ו- AU Optronics עבור הדגמים הבאים של מכשירי iOS, כפי שהשמועה מציינת.

פורסם לראשונה באתר iPhones