אחרי זוג מכשירי האייפונים ועדכון למערכת ההפעלה, אפל מתכוננת להכריז בקרוב על מכשייר האייפד החדשים. על פי הערכות, היא תכריז על ה-iPad 5 וה-iPad Mini באמצע חודש אוקטובר ועל פי דיווחים שונים, הם יציעו עיצוב כמעט זהה אך דק יותר וגם קל יותר מאשר הדורות הקודמים.

אייפד מוזהב
האתר הסיני ZOL פרסם אמש זוג תמונות שלטענתו זהו ה-iPad Mini החדש בצבע זהב ובו נראה לראשונה גם חיישן טביעות האצבע בדומה לקיים ב-iPhone 5s. ככל הידוע, ה-Touch ID לא אמור להגיע למכשירי הטאבלטים של אפל, אולם לפי דיווחים אלה נראה כי הדור הבא אכן יקבל את החיישן. על פי דיווחים קודמים, ה-iPad Mini גם יזכה לראשונה ברזולוציית רטינה למסך ה-7.9 אינצ' שלו יחד עם מעבד חזק יותר. עוד מוקדם לומר האם הדברים הללו נכונים, מה גם מאוד קל לזייף את התמונות הללו בהנחה כי העיצוב לא השתנה.

gold-ipad-mini-2-1

iPad 5
דווקא על ה-iPad 5 יש לא מעט פרטים ברשת ועל פי החלקים שכבר ראינו, נראה כי הטאבלט שומר על עיצובו המקורי ואין שינוי קיצוני במבנה הטאבלט, כך שהוא יכלול את אותו המסך בגודל 9.7 אינצ’. כן הוא יצויד במעבד משודרג יותר שעל פי הערכות יכונה A7X אשר יספק תמיכה ברזולוציה הגבוהה של ה-iPad 5 ויחד עם זאת מעבד גרפי חזק יותר, וכן מצלמה משופרת.

עוד לא ברור מי מהטאבלטים ייחשף באירוע שייערך בחודש הבא, האם זהו רק ה-iPad 5 או גם ה-iPad Mini, ונאלץ להמתין לפרטים נוספים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.