בעוד יממה וקצת צפויה אפל לחשוף את מכשיר הטאבלט אייפד 3, עליו נפוצו בתקופה האחרונה שמועות רבות ברשת שמצליחים לחזות ולו במעט, מה מצפה לנו. אספנו כמה מהם וזו התוצאה.

המסך
רוב השמועות ברשת התעסקו עם רזולוציית המסך של הטאבלט. ה-Ratina Display שאפל כל כך גאה בה לא השתנתה בין הדור הראשון לשני, והערכות הם כי הפעם אנחנו צפוים לרזולוציה גבוהה יותר. הדיווח שהתקבל מ-Wall Street Jornal אמר כי אפל השאירה את גודלו המקורי של מסך המגע (9.7 אינצ'), אך שדרגה את הרזולוציה ל-2048X1536. בהשוואה ל-1024×768, זוהי קפיצת מדרגה משמעותית ומאוד סביר כי המסך יהיה לאחד החדים בשוק בגודל זה.

העיצוב
הערכות מדברות כי עיצוב הטאבלט לא ישתנה הרבה, וכי לפי כיסויים שדלפו לרשת המכשיר יהיה עבה יותר אך באותו הגודל, מה שמרמז כי גודלו של המסך לא השתנה, וגם ה-Smart Cover, הכיסוי החכם שאפל מכרה כאביזר מגן חובה יתאים גם לדור הבא.

המעבד
כל העיניים נשואות לעבר האייפד הבא, ולו בשל העובדה כי מדובר בטאבלט שישלוט בשנה הקרובה אלא גם בגלל יכולות העיבוד, שכן זה המעבד שאנו צפויים לראות גם באייפון הבא. מאז שאפל החלה בייצר המעבדים בעצמה והשיקה את מעבד ה-A4 עם האייפד הראשון, אפל ממשיכה את המסורת שלה מידי שנה ומכפילה את כמות הליבות שמגיעה בכל דור חדש של מעבדים. ה-A5 הגיע אלינו עם 2 ליבות, והשאלה האחרונה לגבי ה-A6 הייתה האם הוא יהיה כפול ליבה עם מהירות שעון גבוהה, או 4 ליבות עם מהירות שעון יחסית סבירה.

הדיווחים שהגיעו אלינו בחודש ינואר האחרון מאתר 9to5mac, שידוע בחשיפות המעניינות שלו, הצליח למצוא את העדות הראשונה ש-iOS 5.1 תומכת למעשה במעבד 4 ליבות באופן מלא, מה שלא השאיר מקום לספק: מעבד ה-A6, המעבד הבא של אפל, יהיה מרובע ליבה.

השם
את דרך השמות של אפל למדנו עם הזמן להכיר, למרות שהיינו מצפים כי הוא ייכונה “iPad 3”, ניסיון העבר מלמד כי לדור השני תמיד מתווסף האות S, כך שייתכן כי אפל תכנה את הטאבלט בשם “iPad 2S” כפי שעשת עם ה-iPhone 4S, אך גם ישנם שמועות כי הוא ייקרא “iPad HD” על שם המסך בעל הרזולוציה הגבוהה.

המערכת
את מערכת ה-iOS ללא ספק נראה כאן השאלה באיזה גרסה. אפל נוהגת להכריז על עדכון מערכת מספר ימים לפני השקת מכשיריה החדשים, כך שכפי שהנחנו קודם לכן, זו תהיה iOS 5.x או משהו דומה. יחד איתה יגיעו וודאי פונקציות חדשות, ובניהם אנו צפויים לראות גם את Siri, העוזרת האישית מבוססת פקודות קוליות שהוצגה על גבי ה-iPhone 4S, וסביר כי היא תגיע גם לאייפד.

המצלמה והקישוריות
הטאבלט של אפל מעולם לא הצטיין במצלמה איכותית מאוד, וגם הפעם השמועות חלוקות בניהם האם אפל תגדיל את החיישן הפשוט למדי הנמצא כיום או לא. ישנם הערכות כי אפל תשדרג את המצלמה הקדמית לאיכות HD, דבר החשוב לה כדי שמשתמשים יוכלו לנצל את השימוש בצ'ט הוידאו הקיים במערכת.
מבחינת קישוריות, סביר כי נראה את האייפד בשתי גרסאות – האחת WiFi בלבד והשנייה תוסיף גם תקשורת סלולרית, וכאן נשאלת השאלה איזו תקשורת סלולרית. האם יהיה מדובר שוב בדור שלוש או שאפל תעשה את הצעד לכיוון הדור הרביעי LTE? אלו הערכות הרצות כעת ברשת וזו גם הסיבה שאפל הגדילה את עוביו של הטאבלט העתידי.

אז כיצד אתם מדמיינים שהאייפד הבא ייראה? האם אפל אכן תציג את המסך החד ביותר? שתפו אותנו.

עדכון: ה-iPad החדש הוכרז: מסך Retina, מעבד כפול ליבה A5X, מצלמה 5MP עם תקשורת 4G LTE

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.