השמועות על הדור הבא של מכשיר ה-iPad לא מפסיקות להגיע. כך גם שמועות על שמו, האם יקרא iPad 3 או iPad HD ואולי בכלל הוא יקרא iPad 2S?. עוד מהשמועות שמסתובבות בזמן האחרון מדברות על המסך, שלפי מקורות רבים -ישודרג ויקבל רזולוצייה גבוהה. אך גם כאן יש הרבה שמועות, שבחלקם נאמר כי האייפד הבא יקבל מסך בתצורת 'רשתית' (Retina) בדומה למכשירי ה-iPhone 4 וה- iPhone 4S. וחלק אחר מהשמועות אומר כי המכשיר יצטייד ברזולוציה של 2048×1536 וצפיפות פיקסלים של 263.92 לאינצ'. מה שאומר שלא מדובר במסך בתצורת רשתית, אלא במסך בעל צפיפות פיקסלים נמוכה בהרבה.
לגבי המעבד שיפעיל בעצם את המערכת עדיין אין חדש, יש האומרים כי יצוייד במעבד מרובע ליבות, ומנגד יש האומרים שיצוייד במעבד כפול ליבה מהיר יותר מהדור הנוכחי.

על-פי הדיווחים האחרונים, אפל נמצאת בשלבים מתקדמים מאוד של הכנות להשקה ולפרזנטציה המתלווה אליה, שבה מוצגות הדגמות (Demo) של הטאבלט ושל אפליקציות חדשות ומתחדשות. אפליקציות כגון Garage Band, iMovie וכן גם Photo Booth ועוד. עוברות כעת התאמה למכשיר הטאבלט החדש.

עוד דווח לאחרונה על אירוע ההשקה של האייפד הבא, שלפי מקורות מסוימים יתקיים בסן פרנסיסקו שבקליפורניה, ארצות הברית בתחילת חודש מרץ הקרוב. כרגע לא ידוע תאריך רשמי ומדויק אבל כמו תמיד, אנחנו נעדכן. (מקור)