כשלושה חודשים מאז הושקה רשמית בחודש ספטמבר האחרון יחד עם ליין מכשירי ה-iPhone החדשים, iOS 7 הביאה שינוי מהותי בעיצוב המערכת וסגירת כל חורי האבטחה שמטרתם כי לא יצליחו לפרוץ אותה יותר, ואכן אפשר לומר כי זה זמן רב שמנסים פורצים מנוסים להביא את הפריצה ולא הצליחו, עד היום.

קבוצת evasi0n הכריזה כי הצליחה לפרוץ (jailbreak) את מערכת ה-iOS 7 בפריצה לא קשורה (untethered) לכל מכשירי ה-iOS המריצים את גרסת 7.0 עד 7.0.4. התהליך באופן מפתיע פשוט למדי ובתוך דקות ספורות ניתן לפרוץ את המכשיר בסיוע מחשב.

את הפריצה ניתן לבצע באמצעות מחשב מבוסס Windows או Mac ובשימוש בכבל USB המחובר למכשיר. כמובן, שיש לבצע גיבוי מלא לפני תחילת התהליך לכל צרה שלא תבוא ומומלץ רק לבעלי ידע בתחום, שכן אם המכשיר יהפוך ללא שמיש (brick) רוב הסיכויים כי תאבדו את האחריות.

תקופה ארוכה שבהם אנו מקבלים דיווחים על פריצה לכאורה של מערכת ה-iOS 7, אולם הפורצים הרבים לא הצליחו למעשה לחדור למעבד ה-A7 החדש של אפל הפועל בסביבת 64 ביט. בעבר הפריצות היו משתחררות שבועות בודדים לאחר השקת הגרסה הרשמית אולם אפל עושה להם את העבודה קשה יותר מגרסה לגרסה.

להורדת הפריצה