אחד החידושים ב-iOS 5, חידוש לו חיכינו הרבה זמן, הוא האפשרות לעדכן את המכשיר לגרסאות הבאות "דרך האוויר" (OTA), מבלי לחברו למחשב ולעדכן דרך ה-iTunes. כנראה שהדבר, מעבר להיותו נוח ביותר, מעודד משתמשים לבצע עדכונים תכופים יותר למערכת ההפעלה יותר מבדרך כלל.

דויד סמית' (David Smith) הוא מפתח אפליקציית Audiobooks למכשירי אפל המאפשרת להאזין לספרים (אודיו בוק). האפליקציה החינמית והאפליקציה בתשלום שהוא פיתוח הורדו ביחד יותר מ-100,000 פעמים בשבוע, ועכשיו הוא נותן לנו מידע מעניין על הרגליהם של משתמשי iOS בזכות נתונים ששאב מהורדות המשתמשים. לטענתו, מאז ששוחררה iOS 5.1 בשביעי במרץ, הרבה משתמשים עדכנו אליה, דבר שלדעתו התרחש בזכות אפשרות העדכון דרך האוויר. אחרי חמישה ימים בלבד מאז שחרורה של iOS 5.1, כבר 50% מהלקוחות של דוד שמשתמשים ביכולות ה-OTA עדכנו את מכשיריהם, ואחרי חמישה-עשר ימים מספר האחוזים של הלקוחות שעדכנו ל-iOS 5.1 עלה ל-77% וסך של 61% מכלל הלקוחות. לצורך השוואה, ל-iOS 4 לקח חודש כדי להגיע ל-50% ממשתמשי ה-iOS.

הנתונים הללו ללא ספק מראים כמה שימושי יכול להיות עדכון דרך האוויר, וכמה חבל שאפל חשבה לשלב את זה במכשיריה רק לפני מעט זמן. האם אתם מעדכנים את מכשירכם דרך האוויר, או מעדיפים לחבר אותו למחשב? (מקור)