למרות שאנדי רובין יכול להתגאות בכך שיותר מ-700,000 מכשירי אנדרואיד מופעלים מדי יום, נראה כי דווקא iOS, מערכת-ההפעלה של אפל, החזיקה ב-2011 בקצת יותר מחצי מנתח-השוק אשר גולש ממכשירים ניידים.

נתח השוק לשנת 2011, לחצו להגדלה

על-פי הדו"ח לשנת 2011 של חברת המחקר Net Application, חברה המודדת ומנתחת תעבורת רשת, נמצא כי בגלישה ממכשירים ניידים לרבות מחשבי-לוח, למערכת-ההפעלה iOS שולטת בנתח של 52.1% מתעבורת הרשת ממכשירים ניידים.  בנקודת השיא בחודש אוקטובר שלטה מערכת-ההפעלה הניידת של אפל ב-61.5%, זאת כנראה עקב ההשקה המוצלחת של ה-iPhone 4S ובנקודת השפל בפברואר ירד הנתח שלה לכדי 46.6% "בלבד", זאת כנראה עקב מכירה מרובה של מכשירי iPad מהדור הראשון לטובת ה-iPad 2 אשר הושק במרץ.

במקום השני עם נתח ממוצע של 21.3% נמצאת גלישה באמעצות דפדפנים מבוססי Java ME ובמקום השלישי מערכת-ההפעלה אנדרואיד של גוגל עם נתח של 15.3%. באופן שצריך להדאיג את מיקרוסופט נתח השוק של Windows Phone מערכת-ההפעלה הניידת שאנליסטים צופים כי תתפוס את המקום השלישי בנתח השוק תפסת פחות מ-0.3%.

למרות שאנדרואיד מובילה בנתח השוק הכללי ובכמות הפעלות (אקטיבציות) המכשירים ליום, באופן מפתיע מערכת-ההפעלה אינה מייצרת תעבורת רשת בהתאם לנתח השוק הכללי שלה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.