הנה עוד הוכחה כי שוק הסמארטפונים שייך לגוגל ולאפל: חברת המחקר IDC פרסמה השבוע דוח על שוק הסלולר העולמי, בו התמקדה בחלוקת מערכות ההפעלה של מכשירי הסמארטפונים. מהמחקר עולה כי 8 מתוך 10 מכשירים שנמכרו ברבעון הראשון של 2012 הריצו אחת משתי מערכות ההפעלה הפופולריות.

במקום הראשון היא מערכת האנדרואיד החולשת על 59% מכלל מכשירי הסמאטפונים, עם סך של כמעט 90 מיליון מכשירים שנמכרו, ולאחריה היא מערכת ה-iOS במקום השני עם 23% ו-35.1 מיליון מכשירים שנמכרו. עוד ניתן לראות מהטבלה כי אנדרואיד רשמה עלייה מרשימה של 145% משנה לשנה, וגם ה-iOS רשמה עלייה מכובדת של 88.7%, בעוד שאר מערכות ההפעלה – Symbian ו-Blackbarry OS רושמים ירידה חדה, ורק Windows Phone 7 מציגה עלייה.

IDC אומרים כי החברה שמכרה הכי הרבה מכשירי אנדרואיד היא (כמובן) סמסונג, האחראית ל-45.4% מכלל מכירות מכשירי האנדרואיד ברבעון הראשון של השנה. המפסידים הגדולים הם כמובן נוקיה ו-RIM, שלא נראה כי מערכת ה-BlackBerry הולכת להתאושש בקרוב ונוקיה במעבר ל-Windows Phone, ואפשר לזקוף לזכותה חלק מהעלייה שכן רוב המכשירים הפועלים על המערכת של מיקרוסופט הם מתוצרתה.

אי אפשר לומר שהמספרים מפתיעים במיוחד, ובעוד אנדרואיד ו-iOS גודלות, המתחרים שנותרו לא יצליחו לאיים עליהם בטווח הקרוב, ואפילו הרחוק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.