אפל תשלב את אפליקציית זיהוי השירים שזאם (Shazam) בגרסה הבאה של iOS, כך מדווח אתר בלומברג. על פי הפרטים, שזאם תוטמע באופן אינטגרלי במערכת ההפעלה, בדומה לאינטגרציה של טוויטר ופייסבוק כך שמשתמשי האייפון והאייפד לא יצטרכו להוריד אפליקציה נפרדת כדי להשתמש בה.

iOS 8 תשלב את שזאם גם בעוזרת האישית סירי (Siri), כך שבזמן האזנה לשיר מסוים יוכל המשתמש לשאול את סירי מהו השיר המתנגן, והיא תבדוק בבסיס הנתונים של האפליקציה ותשלוף את השיר המדובר.

שזאם נחשבת לאפליקציית זיהוי השירים הפופולרית ביותר עם למעלה מ-90 מיליון משתמשים פעילים מידי חודש. היא משתמשת במיקרופון של המכשיר כדי להאזין ולזהות את השיר המתנגן בזמן אמת ומאפשרת האזנה לשיר המלא ורכישתו.

באפל מעוניינים להגדיל את כמות הרכישות באפליקציית ה-iTunes וזו אחת הסיבות המרכזיות לשילוב שזאם במערכת. עוד דווח כי החברה מתכננת להשיק אפליקציה נפרדת ל-iTunes Radio, ולהתחרות ב-Spotify הנחשב לשירות הזרמת מוזיקה פופלרי בארה”ב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.