עוד בטרם עלו נציגי חברת אפל לבימת האירועים בסאן פרנסיסקו על מנת להציג את מערכת ההפעלה אותה היא עתידה לשחרר בסמיכות למועד הכרזתו של האייפון 6, גוברות להן השמועות והניחושים שבראשם השאלה: "האם הפעם תגיע הבשורה".

בתקופה האחרונה, זכינו לראות שלל פרטים והדלפות כיצד תראה מערכת ההפעלה הבאה ומה היא תטמון בחובה, כאשר באחד מהמקרים אף הודלפו צילומי מסך שנלקחו לכאורה ישירות מאותה גרסה. Tech Reader פרסם לאחרונה סרטון קונספט, המציג כיצד לדעתו תיראה הגרסה הבאה וכן אילו שינויים היא תביא עימה (רמז: שינויים מרחיקי לכת לא תראו שם).

http://www.youtube.com/watch?v=ZlCuUucFpw8

כפי שניתן להבחין ממבט ראשון, הערכות הן כי אפל לא תעצב מחדש את מערכת ההפעלה כפי שעשתה במערכת ההפעלה הקודמת, למעט מרכז העדכונים שעבר ליטוש קל ומזערי, ומציג במרוכז את כל ההודעות שפספסנו, שיחות שלא הספקנו לענות ותצוגת לוח השנה פרושה בגדול על כל המסך. בנוסף, ניתן לראות בסרטון גם את ארבע האפליקציות החדשות שיתווספו (אולי) למערכת ההפעלה הבאה: Tips- שיציג מידע חיוני למשתמשים שאינם בקיאים ברזי מערכת ההפעלה, Preview- שתציג מעין תצוגה מקדימה בטרם נבצע שינויים כלשהם במסך הבית, TextEdit- אפליקציית הערות/תזכורות חדשה וכמובן גולת הכותרת של מערכת ההפעלה הבאה, אפליקציית הHealthbook שתציג מידע חיוני למשתמש אודות מצב בריאותו לרבות לחץ הדם ופרמטרים חיונים נוספים- בזכות שעון ה-iWatch כמובן, עימו אמורה האפליקציה להסתנכרן.

קרא עוד:  מנכ"ל OnePlus: טלפונים מתקפלים? הדבר הבא זה טלוויזיה

לאחר שאינה קיבלה שדרוג מהותי כאשר ששוחררה לראשונה לבעלי האייפון 4S ומעלה, זוכה לקבל Siri, העוזרת הווירטואלית, שינוי מרענן בדמות התמשקות עם אפליקציית זיהוי המוזיקה Shazam, כך שהמשתמש יוכל להיעזר בשירותיה על מנת לזהות שירים בקלות על ידי המשפט Whats song is playing now? (איזה שיר מתנגן כעת). באופן מפתיע, דווקא החלק הכי מעניין במערכת ההפעלה העתידית, מערכת ה-CarPlay, אינו מוצג במלואו בקונספט, למעט חיבור המכשיר עם המערכת ברכב, כך שהמשתמש יוכל להשתמש במכשיר ללא מגע יד.

על פי הדיווחים האחרונים, אפל צפויה להכריז על מערכת ההפעלה הבאה, iOS8, בכנס ה-WWDC אותו היא צפוייה לערוך בתאריך 02.06.2014 בסאן פרנסיסקו.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.