גרסת הבטא השניה של iOS 8.1 שוחררה למפתחים השבוע, מספר ימים בלבד לאחר גרסת הבטא הראשונה. ברשימת השינויים הרשמיים שסיפקה אפל (Apple) מתוארת הגרסה כ-'תיקוני באגים ושיפור יציבות', אך מתחת למכסה המנוע, מסתתר לו דבר מעניין בהרבה יותר.

כזכור, אפל הבטיחה כי שירות ה-Apple Pay, שירות התשלומים החדש יושק בחודש אוקטובר, ובעקבות הגילויים החדשים, אין מקום לכל ספק שהחברה מקופרטינו תעמוד בהבטחה שהציבה. המפתח Hamza Sood, הצליח לגלות באפליקציית ה-Passbook את מסכי הפתיחה וההגדרות של שירות התשלומים של אפל, ה-Apple Pay, אשר יהיה מובנה בתוכה. מסך ההגדרות מגלה כי המשתמש יוכל להכניס את פרטי כרטיס האשראי באופן ידני, או בשימוש עם מצלמת ה-iDevice. כמו כן, אותו מפתח הצליח למצוא את מסך ההגדרות של אותו השירות עבור מכשירי ה-iPad, מה שנותן רמז עבה לכך שהדור הבא של ה-iPad ישולב עם ה-Touch ID וחיישן ה-NFC, מה שיאפשר בפועל למשתמש לשלם בצורה פשוטה גם באמצעות הטאבלט הבא של אפל.

applepaysetuf

מלבד ה-Apple Pay, גם האפשרות לקבל ולשלוח מסרוני SMS באמצעות מחשב ה-Mac או ה-iPad, מופיעה בגרסת הבטא של iOS 8.1 לאחר שנגנזה מהגרסה הרשמית של iOS 8.0 בעת יציאתה הרשמית. כמו כן, משתמשים רבים ברחבי הרשת המשתמשים בגרסת הניסיון הזו של iOS מדווחים כי לא מעט באגים מ-iOS 8.0.2 תוקנו וכי המערכת אמינה יותר מבעבר.

בנוסף, אפל גם שיחררה גרסת ה-Golden Master השלישית של OS X Yosemite לקהילת המפתחים ואת גרסת הניסיון החמישית במספר למשתמשי הקהל הרחב אשר נרשמו לתוכנית הניסיון. ה-GM החדשה לא מכילה שינויים מרחיקי לכת והיא בעיקר כוללת שיפורים ותיקוני באגים כאלה ואחרים.

כל מערכות ההפעלה החדשות ושלל התכונות החדשות בה צפויות לצאת באופן סופי לאחר הכנס הרשמי של אפל שיערך בשבוע הבא, ב-16.10.