לא עבר זמן רב מאז כשהחלה אפל (Apple) לשחרר ללקוחותיה את העדכון המשמעותי iOS 7. כחודש לאחר מכן נדמה שהחברה יכולה לשפשף ידיה בהנאה: נכון לעת כתיבת שורות אלה, 72.67 אחוזים ממכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ' שידרגו את מערכת ההפעלה לגרסתה החדשה, כך מפרסם אתר Mixpanel.

בגרף שבוחן את חדירתה של המערכת בקרב המשתמשים מאז ששוחררה לקהל הרחב, בולטת התפשטותה בימים הראשונים להפצתה: עם נתון התחלתי של כ-2% תפוצה בקרב התקני ה-iOS, צמחה המערכת לכ-51 אחוזים, זאת לאחר שעברו רק ארבעה ימים מעת ששוחררה לקהל הרחב. אתמול (ד'), כשפעלה המערכת החדשה בקרב 72.67 אחוזים בקרב ההתקנים, נותרו רק 24.02% המריצים עדיין את גרסת ה-iOS 6 ו-3.31 אחוזים שמריצים גרסאות ישנות יותר.

iOS 7 adoption

נתוני ההתפשטות המרשימים מצביעים על השינוי המשמעותי שמציעה הגרסה החדשה למשתמשיה. כשמשווים את הנתונים הנוכחיים לנתוני ההתפשטות של הגרסה הקודמת, ה-iOS 6, מגלים כי זו, הישנה, הצליחה לתפוס פלח נמוך יותר: 61% בשלושים הימים הראשונים להפצתה.

בחודש שעבר החלה אפל להפיץ בהדרגה את העדכון המשמעותי. עם הפצתו החלו להישמע תלונות מצד משתמשים ברחבי העולם על הצריכה המוגברת של הסוללה, על פרצות אבטחה, על בעיית תמונות רקע ועל מגמה מעט חזקה יותר של קריסת אפליקציות בדגם ה-5S. אפל הספיקה אף לשחרר במהירות עדכונים קטנים למערכת, כאלה שלטענתם אמורים לטפל בבעיות השונות ונדמה כי למרות כל הביקורות, החליטו המשתמשים לבצע את השדרוג.

קרא עוד:  דיווח: גוגל תציג גרסת 5G של Pixel 4 בשבוע הבא, וגם שעון

אמנם נתוני ההתפשטות המרשימים נמדדו על ידי גוף חיצוני, ואפל טרם התייחסה למספרים המדוייקים, אך סביר להניח כי באירוע שיתקיים ב- 22 באוקטובר נשמע יותר על הצלחותיה של ה- iOS 7.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.