בעוד האייפון 5 כבר בחוץ זה זמן ורבים ממתינים לפריצה, נראה כי יש התפתחויות בתחום, והן לא מגיעות מקבוצות הפריצה הרגילות. האקר מסתורי החל לפזר בימים האחרונים רמזים על פריצה מלאה (untethered) למכשירי iOS החדשים ביותר המריצים את גרסה 6, כולל את האייפון 5, האייפד מיני והדור הרביעי של האייפד אשר רצים על מעבדי ה-A5, A6 ו-A6X בהתאמה, כשעד כה קבוצות ההאקרים המוכרות לא הצליחו לפרוץ את המכשירים החדשים בגרסה 6, או יותר נכון לא הצליחו למצוא פירצה שתאפשר להם להכין כלי פריצה אותו ניתן יהיה להפיץ לקהל הרחב. אותו האקר מסתורי מכנה את עצמו Dream JB והוא מבטיח שהוא ישיק את הפריצה ב- 22 לדצמבר.

אם אתם סקפטיים אז יש לכם סיבה טובה. עד כה היו לא מעט מתחזים שהציעו כל מיני פריצות בתאריכים שונים ומשונים והעלו את ציפיות האנשים, שרק התאכזבו כאשר התגלה שמדובר בנוכלים. מה שכן, Dream JB מציין שהוא הולך לפרסם סרטון שיצולם בשוט אחד ויועלה ישירות ליוטיוב ללא כל עריכה, בו יראה ההאקר המסתורי את הפריצה המלאה שלו, אותה הוא טוען שהצליח ליצור. בכל מקרה אם אתם מאמינים ל- Dream JB או לא, הבחור עדיין מבקש להשאר אנונימי (מחשיד משהו?) והוא מציין כי הוא פיתח את הפריצה כפרויקט אישי במטרה להוכיח שלא רק הקבוצות המוכרות יכולות לגלות פירצות ופריצות למכשירי iOS.

קרא עוד:  מבט לאחור: הטלפונים האלה היו אמורים להיות מושלמים בדבר אחד - ונכשלו בגדול

יש לציין שמאז שאפל שיחררה את iOS 6, קבוצות ההאקרים מתקשות למצוא פירצות שיאפשרו להן להשתמש בהן בכלי הפריצה הקיימים שלהם: רדסנו וכו'. הפריצה לגרסה 6 קיימת אך ורק למכשירים מסוימים וישנים יותר וגם אז מדובר בפריצה לא מלאה (tethered) המצריכה מהמשתמש לחבר את המכשיר שלו למחשב/מק בכל פעם שהוא מבצע אתחול או מכבה את המכשיר שלו כדי לפתוח את המכשיר מנעילה. עובדה זו גרמה למשתמשים רבים שמחכים לפריצה להישאר על גרסאות ישנות יותר של iOS ובעיקר על גרסה 5.1.1, שהיא הגרסה האחרונה שנפרצה על ידי pod2g. אולם יש רבים שלא מחכים לפריצה ומשדרגים את המכשירים שלהם לגרסה 6 או לחלופין למכשירים חדשים יותר כמו האייפון 5, מה שגורם לרבים להרהר בפופולריות של הפריצה.

בכל אופן נחכה עד למחר לראות האם Dream JB הוא רציני או שרלטן. בינתיים אתם מוזמנים לבדוק את הבלוג של Dream JB בכתובת: http://dreamjb.com

פורסם לראשונה באתר iPhones