בחודשים האחרונים נראה כי עולם הפריצות למכשירי ה-iOS השונים (JailBreak) ממש "נרדם בעמידה". מאז שוחררה iOS 6 בחודש דצמבר, הפורצים לא מראים סימני חיים בהקשר של הפריצה המלאה למערכת ההפעלה החדשה (שלא לדבר על ה-iPhone 5 ועל יתר מכשירי 2012), ונראה היה שאפילו Pod2g התייאש ומחליט לפנות ישירות לאפל ולבקש מהם מערכת הפעלה פתוחה יותר.

בימים האחרונים אנו עדים להתקדמות משמעותית אל עבר הפריצה המלאה ל-iOS 6. הכל התחיל ב-19 בינואר, Planetbeing, הפורץ המוכר שטוען שיש בידיו מכשיר iPhone 5 פרוץ, צייץ ב-Twitter ציוץ לפיו הוא חבר ל-Pod2g וביחד הם התקדמו משמעותית אל עבר הפריצה. "עשינו התקדמות יפה היום עם Pod2g", צייץ ההאקר ב-19 לחודש, ואמר שמגיעה לו מנוחה כפרס. שעות ספורות לאחר מכן צייץ Pod2g תגובה לפיה הוא מסכים עם Planetbeing ושהמזל היה עמם, אך חסרים להם עוד כמה צעדים עד שישיגו פריצה ברת שחרור.

לא עבר שבוע מאז השמחה שפרצה ברשת, ו-Planetbeing עם עוד ציוץ משמח: "התקדמות רבה נעשתה היום. עתיד הפריצה נראה בהיר" (23 לחודש). אבל הבשורה המשמחת באמת, שאם היא אינה מעידה על מוכנותם של ההאקרים לשחרר את הפריצה אז איננו יודעים מה כן, היא הציוץ של Pod2g באותו יום, שאומר את הכול: "קדימה אפל, שחררו את iOS 6.1 עכשיו!"

תאריך התפוגה של הבטא הרביעית של iOS 6.1 הוא ה-28 לחודש, יום שני הקרוב, בו נראה אם אפל תחליט לשחרר את iOS 6.1 לציבור או להכריז על עוד בטא. כרגע, נראה שהפורצים מחכים, ובצדק, ל-iOS 6.1, ולא ישחררו את הפריצה לפני כן. התאזרו בסבלנות והכינו את המכשירים – הפריצה המלאה בדרך. אם עוד לא השתכנעתם, ואתם תוהים מדוע עליכם לפרוץ את מכשירכם, תוכלו להיעזר במדריך הבא.