לפני מספר ימים, נודע כי אפל שחררה של iOS 6.0.1 לקהל הרחב, ו-iOS 6.1 למפתחים. מאז השחרור, הועלו לרשת השיפורים המרכזיים בגרסא 6.1, ואנו מצפים לעדכונים נוספים בהמשך.

מפות ומסך נעילה
ראשית, כפתור ה"דווח על בעיה" באפליקציית המפות כעת יותר בולט לעין (נקווה שלא נצטרך להשתמש בו), כאשר בגרסה הקודמת הוא היה קישור קטן ובקושי נראה. בנוסף, כפתורי השליטה במוזיקה במסך הנעילה השתנו במעט, אך רק מבחינה וויזואלית ולא פונקציונלית. לחיצה כפולה על כפתור הבית במסך הנעילה תחשוף בפנינו את אפשרויות השליטה במוזיקה, שכוללות העברת שירים קדימה ואחורה, עצירהניגון, ושליטה בעוצמת השמע.

Siri, תזמיני לי כרטיס
השיפור הכי גדול עד כה נוגע ל-Siri, אשר מעכשיו תאפשר לנו להזמין כרטיסים להצגות וסרטים אך רק בגבולות ארה"ב. העוזרת הקולית משתמשת באפליקציית Fandango אשר ניתנת להורדה ב-AppStore. כאשר נבקש ממנה כרטיס לסרט, היא תעביר אותנו לאפליקציה לצורך השלמת הרכישה, ואם האפליקציה לא מותקנת על המכשיר, היא תספק קישור להורדה ישירה שלה. אופציה מבורכת שאנו מצפים לראות עובדת בעוד מקומות, כולל ישראל.

פריצה? גם אנחנו מחכים
בינתיים, רק שלושה מכשירים שמריצים את iOS 6 ניתנים לפריצה, והם ה-iPhone 3GS, iPhone 4 וה-iPod Touch מהדור הרביעי. מה שמקל על תהליך הפריצה של מכשירים אלו פעם אחר פעם הוא מעבד ה-A4 שפועם בהם, וכלל בתוכו חור אבטחה שמאפשר לפרוץ בקלות יתרה מבלי לחפש חורי אבטחה במערכת ההפעלה. בינתיים, הפריצה היא רק קשורה, מה שאומר שבכל פעם שנכבה את המכשיר נצטרך להדליק אותו על ידי חיבורו למחשב, הפעלת תכנת הפריצה, וביצוע כמה פעולות. תהליך הדלקת המכשיר דרך המחשב לא מסובך, אך שימוש עם מכשיר פרוץ בפריצה קשורה עלולה להיות בעייתית, שכן לא תמיד תמצאו בסביבת מחשב.

קרא עוד:  למקרה שהקודם היה זול מדי: אפל מציעה גרסה יקרה אף יותר של ה-Mac Pro

מעבר לכך, הפריצה הקשורה ידועה כלא יציבה ולכן לא מומלץ לפרוץ כרגע, אך הפריצה הלא קשורה למכשירים מבוססי A4 אמורה להשתחרר בקרוב. בקשר למכשירים מתקדמים יותר של החברה, אין כרגע פריצה, אך יש קצה חוט בכך שכמה האקרים פרסמו תמונות של חנות ה-Cydia רצה על ה-iPad הרביעי, ה-iPad Mini, ואפילו על ה-iPhone 5. על פניו, iOS 6.0.1 לא כוללת בתוכה שיפורים באבטחה, מה שאומר שהפריצה ל-iOS 6 תעבוד גם על iOS 6.0.1. לא ניתן לדעת עדיין בוודאות שאכן הפריצה תעבוד גם על iOS 6.0.1 (כפי שקרה בשנה שעברה עם iOS 5 ו-iOS 5.0.1), אך ניתן לשער. לא נותר אלא לחכות להכרזה רשמית מקבוצת Dev-Team , זו שאחראית על רוב הפריצות במכשירי iOS.