ביחד עם ההכרזה על האייפד החדש (או אייפד 3, איך שלא תקראו לו) יצאה גם גרסה חדשה של iOS: גרסה 5.1 שדיברנו עליה רבות בעבר. לא פורט עליה הרבה מבחינת "מה חדש" באירוע עצמו, אלא שיותר התמקדו באירוע ההכרזה אייפד, אך אנחנו ניתן לכם את רשימת החידושים שכבר ידועים וכמובן נעדכן עם דברים חדשים בהמשך.

העדכונים בגרסה הם יותר מ"אחורי הקלעים" שכולל תיקוני באגים מקיפים ושיפור יציבות המערכת מאשר דברים חדשים למשתמש עצמו. הבאג הכי נפוץ ב-4S, באג הסוללה, כעת תוקן באופן רשמי והסוללה של ה-4S תתפקד כמו שהיא צריכה לתפקד מעתה והלאה, ואם ישנם מכשירים אחרים שהושפעו מהבעיה, גם היא תוקנה בהם. כמו כן, סירי גם למדה להגיד "קוניצ'יווה" (שלום) ועכשיו היא גם מבינה את שפה היפנית באופן מלא. אנחנו צופים שמגמת הוספת השפות לסירי ימשך גם בגרסאות ה-iOS הבאות. גם תמונות שצילמתם והועלו ל-Photo Stream ולא רציתם שהם יהיו ניתנות גם כן למחיקה (כמו שמוחקים תמונות כרגיל). נוספו גם מספר רקעים חדשים לרקעים שבאים מה"בית" (שאפל הכינה כמובן).

כמובן ישנו Lockscreen חדש עם גישה מהירה יותר למצלמה (החלקת אייקון המצלמה למעלה) ב-iPhone 3GS, 4, 4S ובאייפוד טאץ' דור 4. גם מעתה ישנו זיהוי פנים לכל המצלמות באייפונים ובאייפדים. אפליקצית המצלמה ל-iPad 2 והאייפד החדש עברה שינוי וכעת הממשק שלה שונה לגמרי.

העדכון זמין דרך ה-iTunes 10.6 וכמובן דרך OTA, שם הוא שוקל בין 180MB ל-200MB, תלוי בסוג המכשיר שבו אתם משתמשים. אם אתם כמובן בעלי פריצה (בייחוד לאלה שעם 4S ואייפד 2) אנחנו לא צריכים להגיד לכם ששדרוג ל-5.1 תגרום לאיבוד הפריצה, עד שחבורת הפורצים שלנו תפרוץ את הגרסה מחדש. שיהיה שדרוג נעים!