כמדי שנה בשנה, גם השנה, ממש לפני כמה שבועות, הכריזה אפל על הדור החדש של מכשיר ה-iPad. אחת התוספות היותר מעניינות שמגיעות ביחד עם ה-iPad החדש הוא המעבד שכן כולם יודעים שהמעבד שמוצג ב-iPad החדש, מגיע גם בהמשך ל-iPhone הבא. כך היה לפני שנתיים עם ה-A4 שהוצג לראשונה עם ה-iPad הראשון ובסוף שנת 2010 הגיע גם ל-iPhone 4, ולפני שנה עם מעבד ה-A5 שהוצג בתחילת 2011 ב-iPad 2 ובסוף השנה גם ב-iPhone 4S. יחד עם המעבד החדש, תמיד עולות ספקות לגביי יכולת הפריצה שלו, שכן בכל שנה המעבדים החדשים הופכים קשים לפריצה יותר ויותר.

אנחנו, כמו רבים אחרים, חיכינו לשמוע מההאקר המפורסם pod2g דבר מה בעניין הפריצה למעבדים החדשים ומתי בכלל תגיע פריצה מלאה ל-iOS 5.1 גם למעבדים הישנים יותר. כעת, ההאקר הצרפתי שובר את השתיקה, עם בשורה לא כל כך משמחת. על פי ציוץ בחשבון ה-Twitter שלו, הפריצה למעבד ה-A5X החדש לא תשוחרר בקרוב: "היא לא יצאה (הפריצה) ואין לי מושג מתי זה יקרה", הוא אומר, "אני עובד שעות בשבוע כדי למצוא חורי אבטחה".

לפני כמה שבועות דיווחנו לכם על כך ש-pod2g התחיל לעבוד על פריצה לא קשורה ל-iOS 5.1, ונראה שזו קרובה יותר משחשבנו. אם בכל זאת קשה לכם בלי פריצה, נספר לכם שתוכלו לפרוץ את המערכת בפריצה קשורה בלבד, מה שאומר שאם יכבה לכם המכשיר תאלצו להפעיל אותו דרך המחשב בלבד. לא מומלץ ולכן כדאי להמתין עוד קצת.

קרא עוד:  ממש לשוק הכניסה: המילטון השיקה את Redmi 7A בישראל

ההאקר הצרפתי, pod2g, הוא אחד ההאקרים הגדולים ביותר וללא ספק הגדול ביותר בתחום מכשירי iOS. הוא זה שאחראי לפריצה למעבדי A4 וה-A5 ובקרוב גם A5X. יחד עם קבוצת Dream Team שהקים עם עוד כמה האקרים מפורסמים, הוא הסיוט הכי גדול של אפל, אבל גם היא תהיה חייבת להודות במוקדם או במאוחר שיש להם חלק גדול בהצלחה של מכשיריה.