כמעט חודשיים לפני חשיפת הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה למכשירים ניידים מבית אפל (Apple), אתר 9to5Mac חושף פרטים ראשונים על השינויים הצפויים – ונראה שעם שחרורה של iOS 13 הדגש הפעם הוא על עבודה יעילה יותר.

ראשית, ציינו באתר כי אפל מתכננת להחליף את מחוות מחיקת ההקלדה הישנה של ניעור המכשיר במחווה חדשה ומעט יותר הגיונית: גרירת שלוש אצבעות שמאלה על גבי המקלדת. כמו כן, תתווסף מחווה מקבילה ל"בצע שוב" – גרירת שלוש אצבעות ימינה על המקלדת. יתכן כי בעברית וערבית המחוות יותאמו לכיוון הכתיבה ויהיו הפוכות – ימינה למחיקה ושמאלה לביצוע חוזר.

מחוה נוספת תאפשר בחירה מרובה של פריטים באפליקציות כגון טבלאות ואוספים על ידי גרירת שתי אצבעות לשרטוט 'גבולות הגזרה' של הבחירה.

ב-iOS 13 עבור ה-iPad תתווסף תמיכה בחלונות, כך שניתן יהיה לפתוח כמה קבצים במקביל באותה אפליקציה או כמה אפליקציות שונות. כמו כן, ניתן יהיה להפריד 'פאנלים' מסוימים מהחלונות ולהשאיר אותם על המסך במקום שממנו נוח לשלוט על הגדרות שונות בזמן העבודה על האפליקציה הרלוונטית.

אפליקציית המייל תשודרג גם היא, עם קטגוריות דומות לאלו של Gmail, כמו גם אפשרות לסמן הודעות לקריאה מאוחרת יותר כמו ב-Inbox של גוגל (Google) שנסגרה לאחרונה.

שינויים נוספים יכללו ניהול גופנים ידידותי יותר, ממשק צף חדש בעת שינוי עוצמת השמע, הצגה אוטומטית של גרסאות 'דסקטופ' של אתרים בדפדפן ה-Safari ב-iPad ומצב כהה, בדומה לזה שצפוי להגיע עם הגרסה הבאה של Android שתצא במהלך הקיץ.

כל השינויים האלה צפויים להיחשף רשמית בוועידת המפתחים WWDC, שתיפתח ב-3 ביוני.