בשבוע שעבר אפל (Apple) שחררה את עדכון iOS 12.1.2 למכשירי ה-iPhone, אולם מתברר כי הוא גרם לבעיות אצל חלק מהמשתמשים עד כדי חוסר היכולת להוצאת שיחות.

עדכון iOS 12.1.2 נחשב לעדכון קטן יחסית ונועד לפתור בעיות בעת ההפעלה הראשונית של eSIM במכשירי iPhone Xr ו-iPhone Xs, וכן בעיה שיכולה להשפיע על ההתחברות לרשת סלולרית במדינות מסוימות ובטורקיה בפרט. אולם מתברר התיקונים הביאו עימם גם תקלות רחבות וגדולות בהרבה.

משתמשי iPhone ברחבי אירופה, המזרח ודרום אמריקה התלננו כי לאחר העדכון הם לא יכולים להתחבר לרשתות LTE מקומיות. בארצות הברית ובצפון אמריקה הבעיה שהוצגה אף הייתה חמורה יותר ומשתמשים לא יכלו להוציא שיחות, לשלוח הודעות או להתחבר לתקשורת הנתונים הסלולרית.

מכיוון שהתקלה החלה רק בשבוע האחרון, לאפל אין עוד פתרונות כפי שעולה מתוך התשובות בפרופיל הרשמי של החברה בטוויטר (Twitter).

אפשר לשער כי iOS 12.1.3 כבר מעבר לפינה. עם זאת, לא ברור האם זו הגרסה שאכן תתקן את התקלה המדוברת שכן לפי הערכות זו תתמקד בפתרונות שימנעו את הסרת מכשיריה בגין הפרת פטנטים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.