כשבועיים לאחר גרסת הבטא השנייה של מערכת ההפעלה iOS 12, משחררת אפל (Apple) את גרסת הבטא השלישית למפתחים. גרסה זו, בדומה לקודמתה, תוצע להורדה בתוך מספר ימים גם לכלל המשתתפים בתכנית הבטא של אפל, ולא רק למפתחי אפליקציות המשלמים דמי מנוי שנתיים.

הבטא השלישית של iOS 12 מתמקדת בתיקוני באגים ותקלות שונות, אך כוללת גם אנימציה בעת ניקוי המסך מהתראות, אפליקציה חדשה לגמרי להקלטת תזכורות קוליות (Voice Memos) לאייפד, ממשק משופר לבחירת אפקטים בשיחות וידאו דרך FaceTime, וסטיקרים מונפשים לפעילויות ספורטיביות שונות. בנוסף, אפל השיקה גרסה ראשונה של שירות המפות שלה אשר עבר שינויים מהותיים וחלקו נבנה מחדש מחדש.

לצד הבטא השלישית של iOS 12 למכשירי אייפון ואייפד, השיקה אפל גם את הבטא השלישית ל-watchOS ו-tvOS, מערכות ההפעלה המיועדות לשעון החכם ולמזרים המדיה של החברה. גם במקרה זה מדובר בעדכון הכולל בעיקר תיקוני תקלות. ב-watchOS החליפה אפל את אייקון אפליקציית הנשימה המודרכת Breath לאייקון חדש וזהה לזה המוצג באייפון, בעוד שבהבטא השלישית של tvOS 12 מעבירה את הגדרות התמיכה בצליל Dolby Atmos לתפריט חדש בשם ״Immersive Audio״, ומציגה את המיקום הגאוגרפי בו צולמו חלק משומרי המסך של המכשיר.

הגרסה הסופית של iOS 12 צפויה לצאת מאוחר יותר השנה – כנראה לקראת סוף חודש ספטמבר, לצד מכשירי אייפון חדשים.