עדכון הגרסה האחרון למערכת ההפעלה iOS 12.1, אותו אפל (Apple) שחררה לפני מספר ימים, חושף את משתמשי האייפון לתקלת פרטיות חמורה. כפי שגילה היוטיובר חוזה רודריגז (Jose Rodriguez), ניתן לנצל פקודה קולית בכדי לחשוף את רשימת אנשי הקשר המלאה ואף לדלות פרטים נוספים כגון כתובות מייל, שמות משתמש ברשתות חברתיות ואפילו כתובות מגורים, זאת מבלי צורך להזדהות ולפתוח את נעילת המכשיר.

בכדי להשיג גישה לכל הנתונים הללו, כל מה שנדרש הוא לבקש מהסייענית הדיגיטלית סירי (Siri) להתקשר למספר כלשהו, ואז ללחוץ על כפתור שיחת הוידאו (Facetime), שאמור לשמש לצורך הוספת אנשי קשר נוספים לשיחה. באותה נקודה, רשימת אנשי הקשר המלאה נחשפת, כאמור ללא צורך בפתיחת המכשיר. במכשירי אייפון התומכים בתכונת 3D Touch, ניתן ללחוץ על כל אחד מאנשי הקשר ברשימה בכדי לדלות פרטים נוספים אודותיו.

וידאו: כך עוקפים את מסך הנעילה

נראה כי מה שמאפשר את הפריצה הוא תכונת השיחה הקבוצתית החדשה של Facetime, ששולבה בגרסה 12.1 של מערכת ההפעלה. סביר להניח שאפל תדאג לתקן את התקלה בעדכון מערכת ההפעלה הבא, אולם בינתיים דרך אחת להתמודד איתה היא פשוט לבטל את האפשרות להפעיל את סירי בזמן שהמכשיר נעול. ניתן לעשות זאת דרך תפריט ההגדרות של המכשיר, תחת ״סירי וחיפוש״ (Siri & Search). האפשרות שאותה יש לבטל היא ״גישה בזמן שהמכשיר נעול״ (Access When Locked).