רגע לפני שהיא חושפת באופן רשמי את מערכת ההפעלה iOS 12 במסגרת WWDC שיערך בשבוע הבא, שחררה אפל (Apple) את iOS 11.4. עדכון זה הביא עמו שני חידושים משמעותיים למדי שהובטחו בידי החברה לפני מספר חודשים: תמיכה בהזרמת מוזיקה באמצעות AirPlay 2 וסנכרון הודעות בענן.

AirPlay 2 הוא התקן החדש של אפל להזרמת מוזיקה ברשת ביתית, מ-iPhone או iPad לרמקולים התומכים בטכנולוגיה, וקודם משפחת התקני ה-HomePod שלה עצמה. עם זאת, לפי החברה צפויים להצטרף לתמיכה הזו בעתיד הקרוב רמקולים מתוצרת סונוס (Sonos), באנג אנד אולפסון (Bang & Olufsen), בוס (Bose), דנון (Denon) ועוד. בנוסף, לאחר העדכון ניתן יהיה לחבר שני רמקולי HomePod הניצבים בחדר אחד כדי לספק אפקט של סטריאו, או מספר רמקולי AirPlay 2 הניצבים בחדרים שונים לצורך השמעת המוזיקה בכל רחבי המתחם.

החידוש השני, כאמור, הוא האפשרות לסנכרון כל הודעות הטקסט המתקבלות באייפון – מסרוני טקסט ו-iMessage – לשירות הענן של אפל, iCloud. בעקבות הסנכרון, אותו חייבים להפעיל לאחר העדכון באופן ידני דרך התפריט iCloud בהגדרות המשתמש, תופיע כל הודעה חדשה המתקבלת בכל מכשיר נייד או מחשב המחוברים לאותו חשבון iCloud. בנוסף, רק ההודעות האחרונות ישמרו במכשיר בעוד שהיתר יגובו בענן, כך שלטענת אפל יחסך מקום אחסון יקר במכשירים עצמם.