אפל (Apple), שלא כמנגה, שחררה גרסת סקירה מוקדמת של העדכון המשמעותי הבא שלה עבור מערכת ההפעלה הנוכחית, עדכון iOS 11.3. גרסת הסקירה מציעה כמה תכונות חדשות, וגם כמה הבטחות לעדכונים עתידיים.

בראש ובראשונה מחזיר העדכון תכונה שהייתה קיימת בגרסאות קודמות ונעלמה – היכולת לשמור את כל המסרונים בשירות הענן המקוון של החברה iCloud, ולא רק תמונות וסרטונים, וכך לפנות מקום נוסף במכשיר. כמו כן ניתן לסנכרן את כל ההודעות עם כל המכשירים של אפל, ובמקרה כזה, מחיקה של הודעה במכשיר אחד תגרום למחיקתה בכולם.

העדכון מוסיף ל-iPhone X ארבעה אנימוג'י חדשים – פרצופים מונפשים שמחקים את התנהגות הראש באמצעות מצלמת התלת ממד הקדמית. כעת ניתן ליצור אנימציות גם מדרקון, דוב, גולגולת ואריה.

הסקירה המוקדמת של iOS 11.3 מציגה גם גרסה משודרגת של ARKit 1.5, ערכת פיתוח המציאות הרבודה של אפל, אשר יכולה למפות משטחים ולמקום בתוכם עצמים וירטואלים בצורה מדויקת יותר. כמו כן ניתן למקם גופים בשני מימדים, כמו פוסטר או שלט, בתוך סרטונים בעלי שלושה מימדים. גם הרזולוציה המקסימלית הוגדלה מ-720p ל-1080p.

ואם זה לא מספיק, הנה עוד משהו שכרגע מיועד כרגע רק לארצו של הדוד סם – ניתן יהיה לסנכרן נתונים ותיקים רפואיים בין מספר בתי חולים וגופי בריאות בארצות הברית, כדי שמרשמים, הפניות ותוצאות בדיקות יופיעו ישר באפליקציה ב-iPhone. אפל טוענת כי הנתונים הללו מוצפנים ומוגנים על ידי קוד אבטחה.

קרא עוד:  תוכנה לפני חומרה: כך בגוגל רואים את עתיד הצילום בטלפון החכם

ומה עוד צפוי בהמשך? עד לפני שהגרסה היציבה והסופית של iOS 11.3 תגיע למכשירים של אפל, אמורות להתווסף לה תכונות כמו היכולת לראות את המצב הבריאותי של הסוללה, היכולת לבטל ידנית את הפחתת הביצועים השנויה במחלוקת, אפשרות לפתוח בשיחות עם חברות גדולות מתוך אפליקציית ההודעות, וכן תמיכה בסרטוני וידאו בשירות Apple Music.

גרסת הפיתוח הנוכחית של iOS 11.3 זמינה כעת להורדה רק עבור מפתחים הרשומים לתוכנית הבטא של אפל, כאשר גירסת בטא ציבורית תשוחרר בקרוב.