ההכרזה על iOS 10 של אפל (Apple) הביאה עמה גם בשורות רעות לבעלי מכשירים ישנים של החברה, שלא יוכלו לעדכן את מערכת ההפעלה החדשה לכשתצא בסתיו הקרוב. מדובר על בעלי מכשיר האייפון 4s, מכשירי האייפד 2 והאייפד 3 (The new iPad), מכשירי האייפד מיני הראשון ומכשירי האייפוד טאץ' דור 5.

בתחילה אמנם נטען באתר האינטרנט של החברה שהמכשירים כן ייתמכו, זאת למרות שבאירוע הרשמי הוצגה שקופית בה הם נעדרו מרשימת המכשירים התואמים. רק שעות מספר לאחר האירוע עדכנה אפל את האתר הרשמי של iOS 10, מה שאישר סופית שהמכשירים הללו נותרו בחוץ.

מדובר כאמור במהלך די צפוי, שכן המכשירים בני 4 שנים יותר, ולמעשה רבים תהו איך התמיכה בהם החזיקה מעמד עד כה, שכן אפל בדרך כלל מאפשרת למכשירים בעלי 3 שנים או פחות לעדכן גירסה למערכת ההפעלה הכי חדשה שלה. אפל ככל הנראה סבורה ששבב ה-A5 על כל נגזרותיו, שמצוי במכשירים, לא יעמוד בדרישות העיבוד של המערכת החדשה.

האייפון 4s, שיצא באוקטובר 2011, היה המכשיר הראשון שהביא את העוזרת הווירטואלית סירי, והיה גם המכשיר האחרון שזכה למעורבות ישירה של מנכ"ל החברה דאז סטיב ג'ובס, שנפטר יום אחד לאחר ההשקה של המכשיר. האייפד 2 הקדים אותו בחצי שנה ונחשב לאחד האייפדים המוצלחים והפופולריים של החברה, שרבים לא ראו צורך לשדרג במשך שנים רבות. האייפד 3, לעומתו, נחשב לאייפד הגרוע ביותר של אפל כיוון שלא הציג יותר מדי חידושים, והוחלף על ידי הדור הרביעי של האייפד כחצי שנה בלבד לאחר שיחרורו.

קרא עוד:  הכי זול שהיה: OnePlus 7 בירידת מחיר משמעותית (עדכון)

המכשירים, כמובן, ימשיכו לעבוד כרגיל, פשוט על מערכת ההפעלה iOS 9.3 שלא תקבל עדכונים שוטפים החל מהסתיו. יחד עם זאת, עם הזמן ככל שיותר ויותר אפליקציות יפסיקו לתמוך במערכות הפעלה ישנות, המכשירים הללו יהפכו להיות מיושנים ופחות שמישים.