מיקרוסופט רואה כיצד השליטה שלה בעולם הדפדפנים מחליקה לה בין הידיים ומחליטה לעשות מעשה. אם יש ברשותכם דפדפן Internet Explorer על המחשב והוא אינו מעודכן לגרסה האחרונה, מיקרוסופט תעדכן אותו בשבילכם. החל מחודש ינואר הקרוב המשתמשים באוסטרליה ובברזיל יקבלו עדכון אוטומטי לדפדפן האינטרנט שלהם לגרסת 9 האחרונה (בהתאם לגרסת מערכת ההפעלה) ובהמשך צפוי המהלך להתרחב לכל העולם.

אחת הבעיות של מיקרוסופט היא תפוצת הגרסאות השונות של הדפדפן. כך גרסה 8 הנחשבת לפופולרית ביותר ובהפרש ניכר מגרסה 9 שהיא האחרונה והמעודכנת ביותר. מתוך הגרסאות הארונות, גרסה 8 חולשת על 27 אחוז משוק הדפדפנים העולמי, לאחריה גרסה 3.6 של הפיירפוקס עם 15.58 אחוז והשלישית ברשימה היא גרסה 7 של אקספלורר עם 7.53 אחוז. בהמשך ניתן למצוא עדיין את גרסה 9 האחרונה עם 4.53 אחוז וגם את גרסה 6 המיושנת לא הרחק מאחור עם 4 אחוז מסך המחשבים בעולם.

בבלוג של מיקרוסופט אומרים כי המערכת לא תכריח התקנה של דפדפן מעודכן כך שמי שביקש שלא לבצע עדכון בעבר לא יקבל תזכורת על כך שוב. אולי בכך מיקרוסופט מקווה כי מי שברשותו הדפדפן המתחרה, יראה כי גרסה 9 של הדפדפן לא כזו נוראית ויאמץ אותו בחזרה. האם זה יעזור? לא בטוח, אך זוהי דרך נכונה להעלים מהעולם את גרסה 6 הזוועתית.