דפדפן האינטרנט אקספלורר הישן והמוכר, שכולנו השתמשנו בו תקופה כזו או אחרת, בין אם זה להוריד את הדפדפן האהוב עלינו ובין אם אנחנו לא מחליפים אותו כי "הוא כבר מגיע כחלק מהמערכת",  נמצא בירידה.

הדפדפן בגרסתו התשיעית כיום, החזיק עד לאחרונה ברוב שוק הדפדפנים עם הפרש ניכר מהמתחרים, אולם במהלך חודש אוקטובר האחרון קרה דבר שלא קרה בעשור האחרון – החלק היחסי של IE בשוק ירד מתחת ל-50%. אמנם זה לא נשמע כל כך הרבה, אבל יש להתחשב בעובדה שהדפדפן מותקן בכל מחשב בעל מערכת Windows וישנם הרבה כאלה.

זוהי ירידה דרסטית בהחלט עבור הדפדפן כשבשיאו היה מותקן על 95% מהמחשבים בשנת 2004. הסיבה העיקרית לירידה בנתח השוק הם כמובן הדפדפנים המתחרים FireFox ו-Chrome שמציעים שלל אפשרויות ותוספים. בעוד ש-IE איטי וכבד, Chrome מביא איתו דפדפן קליל ומהיר, בעל אפשרויות שונות כמו משחקים בדפדפן ושפע תוספות. לצד אבטחה גבוהה יותר של Firefox, והרבה מאוד תוספות ותמיכה ב-HTML5, ה-Firefox אלגנטי יותר לעומת IE המגושם והמשעמם.

הדפדפן של גוגל -Chrome ממשיך לנסוק וכיום הוא עומד על כ-17% כשמעליו Firefox עם 21% אך לא לאורך זמן, כאשר הצפי כי כרום יעקוף את השועל בשנה הבאה. מי יודע? אולי ה-Chrome ישתלט לכולנו על המחשב. (מקור)

13 תגובות

  1. אינטרנט אקספלורר בקלות יכל לשמור על מעמדו אם אנשי מיקרוסופט לא היו חיים בסרט ומחייבים שידרוג ל ווינדוס 7 כדי לקבל את הגירסה העדכנית ביותר .נמאס מהטרור הצרכני של מיקרוסופט שגם את direct X 11 הם מאפשרים למי שמשדרג לווינדוס 7.אם החברה הזאת תמשיך לפעול בדרך שהיא פועלת עד עכשיו לא יצטרך הרבה כדי שחברה מתחרה כמו גוגל תוציא מערכת הפעלה משלה ותעיף את מיקרוספט כבינמט.

  2. אה האנגלית הזאת ג לי זה קרא

    אבל עדיין הכרום הכי טוב שיצא לי להשתמש

    הייתי נשאר עם האקספלורר אבל הוא התחיל להיתקע ואין לי WIN7 כדי לעדכן ל9.

  3. האקספלורר איטי, הכרום כל הזמן נתקע על אנגלית, והפיירפוקס צורך משאבים כאילו הוא מינימום משחק עתור גרפיקה! האופרה.. דיי טוב כשחושבים על זה!

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here