דפדפן האינטרנט אקספלורר הישן והמוכר, שכולנו השתמשנו בו תקופה כזו או אחרת, בין אם זה להוריד את הדפדפן האהוב עלינו ובין אם אנחנו לא מחליפים אותו כי "הוא כבר מגיע כחלק מהמערכת",  נמצא בירידה.

הדפדפן בגרסתו התשיעית כיום, החזיק עד לאחרונה ברוב שוק הדפדפנים עם הפרש ניכר מהמתחרים, אולם במהלך חודש אוקטובר האחרון קרה דבר שלא קרה בעשור האחרון – החלק היחסי של IE בשוק ירד מתחת ל-50%. אמנם זה לא נשמע כל כך הרבה, אבל יש להתחשב בעובדה שהדפדפן מותקן בכל מחשב בעל מערכת Windows וישנם הרבה כאלה.

זוהי ירידה דרסטית בהחלט עבור הדפדפן כשבשיאו היה מותקן על 95% מהמחשבים בשנת 2004. הסיבה העיקרית לירידה בנתח השוק הם כמובן הדפדפנים המתחרים FireFox ו-Chrome שמציעים שלל אפשרויות ותוספים. בעוד ש-IE איטי וכבד, Chrome מביא איתו דפדפן קליל ומהיר, בעל אפשרויות שונות כמו משחקים בדפדפן ושפע תוספות. לצד אבטחה גבוהה יותר של Firefox, והרבה מאוד תוספות ותמיכה ב-HTML5, ה-Firefox אלגנטי יותר לעומת IE המגושם והמשעמם.

הדפדפן של גוגל -Chrome ממשיך לנסוק וכיום הוא עומד על כ-17% כשמעליו Firefox עם 21% אך לא לאורך זמן, כאשר הצפי כי כרום יעקוף את השועל בשנה הבאה. מי יודע? אולי ה-Chrome ישתלט לכולנו על המחשב. (מקור)